Connect with us

Aktuality

Krajinský most opravia v lete, bezplatná diaľnica nie je istá

Published

on

Reklama

Rokovania investora s diaľničnou spoločnosťou boli neformálne a neexistuje z nich zápis. Podľa odborníka je dočasné zrušenie spoplatnenia diaľnice technicky aj administratívne náročné.

krajinsky most cyklisti

Reklama

Až dve mesačné diaľničné známky by si museli kúpiť ľudia z obcí na ľavej strane Váhu, ktorí pravidelne dochádzajú za prácou cez Krajinský most. Bude to stáť 28 eur, aj keď oprava potrvá o niečo menej ako plánované dva mesiace. K tomu musia prirátať náklady na pohonné hmoty. Jedna cesta sa im dočasne predĺži najmenej o 20 km.

Oprava Krajinského mosta bola témou aj včerajšieho zasadntuia mestského zastupiteľstva. Poslanec Milan Máček (Smer-SD) kolegov informoval o výsledkoch rokovania, ktorého sa zúčastnil ako zástupca odboru cestnej dopravy Okresného úradu (OÚ) Piešťany. Zvolala ho Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja.

Reklama

„Rekonštrukcia bude prebiehať v mesiacoch júl a august,“ tlmočil informáciu od investora Milan Máček. Most bude podľa jeho slov zatvorený už za kruhovým objazdom, kde má stáť zariadenie staveniska. Ľudia budú môcť využívať chodník smerujúci na lávku, ktorá bude priechodná bez obmedzení.

K zrušeniu spoplatnenia diaľnice medzi Lúkou a Hornou Stredou Milan Máček povedal, že zástupcovia investora rokovali s Národnou diaľničnou spoločnosťou (NDS), ale iba neformálne. O stanovisko k tomuto problému žiadala NDS aj piešťanská radnica. Odpoveď zatiaľ nedostala.

„Sú tam technické aj schvaľovacie problémy. Povedať len, že tento úsek nebude spoplatnený nie je jednoduché, pretože treba zrušiť dopravné značenie. Správa a údržba ciest nemôže len tak zrušiť značku, ktorá nás navádza na diaľnicu,“ vysvetlil šéf odboru dopravy OÚ Piešťany a dodal, že o tejto otázke zatiaľ nebolo definitívne rozhodnuté.

Trnavský samosprávny kraj včera na svojom webe zverejnil aktualizáciu plánovaných zmien v hromadnej doprave. Napriek tomu, že cestujúci si budú kvôli uzávierke Krajinského mosta kupovať dva lístky, cestovné im nezdražie. Na trase zo stanice po most zaplatia 5 až 10 centov v hotovosti, resp. 3 až 6 centov pri použití čipovej karty.

Pre viac informácií čítajte aj: Zlý stav Krajinského mosta vyžaduje opravu za 2 mil. eurKrajinský most uzavrú, aby ho rozšírili o 50 cmŽupa dá na opravu Krajinského mosta desatinu potrebných nákladovCestu na havran neopravia, pontónový most nie je istýŽenijný most bol v roku 1991 príliš hlučnýMoravanci, Bančania a Ratnovčania – vymeňte autá za bicykleStarostovia: Ťarchu uzávierky hádžu na plecia občanomBlog Doda Pullmanna: Gómbíky s vegetouArmáda pontónový most má, ale kraj oň nepožiadalNádej na pontónový most ešte nezomrelaŽupa na variante bez pontónového mosta trvá, zakročiť by mali krajskí poslanciPodnikatelia: Uzavretie Krajinského mosta bude pre nás likvidačnéRokovanie o Krajinskom moste nič nevyriešiloHádka o Krajinskom moste problém nevyriešila, Blog Jána Derďáka: Problém mosta v Piešťanoch ako typický jav doby terajšej, Otvorený list Tiborovi Mikušovi

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články