Connect with us

Komunálne voľby 2010

Rozhovor s kandidátom na post primátora Piešťan Marcelom Urbanom

Published

on

Reklama

Prinášame Vám rozhovory so šiestimi kandidátmi na post primátora Piešťan s výnimkou Rema Cicutta, ktorý na našu ponuku nereagoval. V nasledujúcich riadkoch si môžte prečítať odpovede Marcela Urbana (28 rokov, živnostník), ktorý kandiduje v blížiacich sa komunálnych voľbách za Ľudovú stranu Naše Slovensko.

[singlepic id=6355 w=350 h=350 float=right]Prečo ste sa rozhodli kandidovať?

Reklama

Strana, za ktorú kandidujem je mladá, a ako jej prívrženci stále nevidíme alternatívu pre občanov, aby mali možnosť voliť niekoho, kto im je blízky. Som skrátka možnosť inej voľby.

Čo považujete za najväčší problém Piešťan v súčasnosti?

Reklama

Je tu množstvo problémov, ale pripadá mi ako hlavný problém, že samospráva tu nie je pre občana. Máme aj primátora aj poslancov, ale nemám pocit, že by robili to, čo majú.

Keby ste sa stali primátorom, ako by ste túto situáciu riešili?

Určite by som komunikoval s občanmi mesta, pravidelne sa s nimi stretával, či už s jednoduchými občanmi alebo podnikateľmi. Viem, že súčasný primátor toto mal v programe, ale keď nastúpil na kreslo primátora tak to prestal robiť.

Aké sú Vaše najväčšie priority?

Základom mesta i štátu je rodina, na ktorú sa v dnešnej dobe zabúda. Máme v katastrofálnom stave detské ihriská. Je treba vybudovať parkovacie miesta. Chýba nám obchod pre chlapov s náradím, aby ľudia nemuseli cestovať do Nitry alebo Trnavy. Viem, že táto iniciatíva tu už bola od istého investora, ale nedotiahlo sa to do konca. Možno aj v tejto veci by som bol nápomocný. Doprava a dopravná situácia dnes v Piešťanoch je dosť veľký chaos, takže aj toto by som riešil. Chaos je aj v chýbajúcej spolupráci mestskej a štátnej polície.

Ako vidíte spoluprácu medzi primátorom a poslancami MsZ a právomoci primátora?

Poslanci v zastupiteľstve sa musia viac snažiť komunikovať s obyvateľmi, nielen sa nechať zvoliť a koniec. Pokiaľ majú poslanci záujem niečo riešiť, môžu. Všetko sa dá, len treba chcieť.

Čo by ste ako prvé urobili Vy, ak by ste sa stali primátorom?

Treba znovu naštartovať prístup k ľuďom, nechcem hovoriť úplne konkrétny krok, pretože tá cesta je na dlhšie a treba to jednoducho naštartovať celé znova.

Ako by ste sa charakterizovali?

Som hlavne úprimný, čo v dnešnej dobe nie je také obvyklé, zvlášť v politike. Nechcem ľuďom sľubovať nemožné, ale riešiť ich problémy.

Ste členom a prívržencom strany, ktorá je kritizovaná za extrémistické a nacionalistické zmýšľanie. Ako Vy vnímate politiku strany a ako sa s ňou stotožňujete?

Každý, kto sa s nami stretol či už bežní ľudia alebo novinári, každý hovorí, že vôbec nie sme takí, ako nás prezentujú. Ľudia boli naopak prekvapení, čakali nejakých fašistov, ale my sme normálni. Proste nás očierňujú.

Prečo myslíte, že Vás prezentujú nepravdivo?

Myslím, že čím známejší novinár, tak tým je hlúpejší. Absolútne bez prehľadu, neinformovaný, nevie o situácii. Sú tlaky samozrejme aj z vrcholnej politiky, ako nás treba prezentovať. Vedia, že pokiaľ sa dostaneme do parlamentu, budeme ukazovať pravdu a hovoriť čo sa deje. Takže sa proti nám všetci spojili.

Ako sa pozeráte na aktivity Vášho predsedu strany, pána Kotlebu?

Ja som bol hneď druhý na kandidátke za Mariánom Kotlebom, sme veľkí priatelia, strávil som s ním veľa času a absolútne schvaľujem a súhlasím s tým, čo robí. Sú to proste názory našej politickej strany.

Zhovárala sa Petra Adamcová

Populárne články