Connect with us

Komunálne voľby 2010

Rozhovor s kandidátom na post primátora Piešťan Milošom Tamajkom

Published

on

Reklama

Prinášame Vám rozhovory s kandidátmi na post primátora Piešťan s výnimkou Rema Cicutta, ktorý na našu ponuku nereagoval. V nasledujúcich riadkoch si môžte prečítať odpovede Miloša Tamajku (34 rokov, v čase vyhlásenia kandidatúry a rozhovoru riaditeľ ÚPSVaR Piešťany), ktorý kandiduje v blížiacich sa komunálnych voľbách za stranu SMER – sociálna demokracia.

[singlepic id=6357 w=350 h=350 float=right]Prečo ste sa rozhodli kandidovať?

Reklama

Prvotná myšlienka bola taká, že naše mesto potrebuje zmenu, novú koncepciu myslenia a ozdravenie. Preto som hľadal možnosť ako by som ja, ako osoba, mohol prispieť k tejto zmene. Navrhujem koncepciu rozvoja cestovného ruchu, tak ako mám avizované vo volebnom programe. Piešťany vždy mali tradíciu atraktívneho mesta nielen pre obyvateľov aj pre návštevníkov. Nemenej dôležitý dôvod je, že som sa narodil v Piešťanoch, žijem tu a Piešťany sú moja srdcovka.

Ste kandidátom strany Smer, iniciatíva kandidovať prišla od Vás alebo zo Smeru?

Reklama

Iniciatíva kandidovať prišla z mojej strany, a to, že toto moje rozhodnutie bolo správne, bolo potvrdené stranou Smer-SD.

Ako by ste charakterizovali svojho potenciálneho voliča?

Voličov strany Smer v parlamentných voľbách netreba porovnávať s voličmi, ktorí mi dajú svoj hlas v komunálnych voľbách. Verím v podporu sympatizantov Smeru, ale dúfam v podporu všetkých obyvateľov Piešťan, ktorých osloví môj cieľ a to prinavrátiť život nášmu mestu.

Čo by bola prvá vec, ktorú by ste po nástupe do funkcie urobili?

Najskôr by som zistil situáciu na mestskom úrade. Viem si predstaviť niektoré zmeny, napríklad posilnenie referátu stratégie a rozvoja mesta, presun zamestnancov z jednotlivých odborov, nie som tiež spokojný s referátom životného prostredia. Treba ale povedať, že aj v mojom doterajšom poste som nikdy nehodnotil ľudí na základe politickej príslušnosti alebo vzájomnej rozdielnosti názorov, a neurobil by som to ani teraz. Tiež by som inicioval stretnutie s podnikateľmi a súkromnými subjektami v Piešťanoch, aby so samosprávou založili klaster, ktorý by napomohol rozvoju cestovného ruchu v Piešťanoch.

Ako by ste sa charakterizovali?

Som veľmi pokojný človek, najskôr analyzujem, až potom robím záver a konkrétne rozhodnutie. Je to spojené aj s funkciou, ktorú doteraz vykonávam ako štatutár a riaditeľ Úradu práce.

Ako vidíte spoluprácu medzi primátorom a poslancami MsZ a právomoci primátora?

Vždy platí právo väčšiny. Dôležité je, aby vízia primátora bola zabezpečená a schválená poslancami mestského zastupiteľstva. Primátor by mal mať podporu v MsZ. My, mestskí poslanci sme napríklad aj doteraz na rokovaniach MsZ neriešili, či ide návrh niektorej strany, ale rozhodovali sme sa podľa toho, aký to bude mať dopad pre obyvateľov mesta.

Zhovárala sa:  Petra Adamcová

Populárne články