Úvod Názory Denisa Kolářová: Je načase pootvárať zakázané komnaty v nás

Denisa Kolářová: Je načase pootvárať zakázané komnaty v nás

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Maľuje, kreslí, fotí, modeluje, učí, jednoducho tvorí…Autorka výstavy ŽENA ŽENE O ŽENE Denisa Kolářová príde predstaviť vybranú kolekciu svojich diel už dnes, v piatok 22. januára večer o 18-tej hodine do Magna Gallery na Teplickej ulici. Výstavou ponúka „možnosť nahliadnuť do zakázaných komnát ženy“, respektíve interpretovať ženu v mnohých podobách Download the Conan Theatre Edition. Tie pomyslené zakázané komnaty totiž podľa nej často vznikajú, keď sami seba vnímame skreslene. V krátkom rozhovore nám okrem iného povedala, že možno nastal ten správny čas ich pootvárať…

DenisNa svojej stránke píšeš, že si sa „narodila ako umelec“, (I was born an artist), ale vyštudovala si angličtinu a literatúru, prečo?

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

 

 

Páči sa mi, ako angličtina znie, páčia sa mi anglické slová. Slová, ktoré otvárajú dvere do sveta, aj umeleckého Internet Explorer 8 Hangul. Tiež majú, podobne ako slovenské slová, viacero významov. Ako obrazy. Ukazujú viacero možností a občas zámena zásadne zmení význam – povedaného alebo videného. Rada sa vyjadrujem aj slovami a iný jazyk z vás príležitostne môže urobiť aj celkom iného človeka.

2012-02Výstava „ŽENA ŽENE O ŽENE“ má ponúknuť možnosť nahliadnuť do zakázaných komnát ženy 시카리오 솔다도 다운로드. Predpokladám, že v nich interpretuješ najmä svoje duševné zážitky, je to tak?

Otázkou je, prečo sa pocity ženy zatvárajú do pomyselných komnát a považujú za zakázané. Vyjadriť pocit tvorbou všetky zákazy ruší. Ukazujem ženu v podobách. Nie nevyhnutne vždy seba, ale nepochybne vlastnou optikou. Zisťujem, že mnohokrát sami seba celkom skreslene vnímame, možno preto vznikajú pomyselné zakázané komnaty v nás 김완선 다운로드. Je načase ich pootvárať a začať sa zbožnovať za vlastnú dokonalosť. Každý z nás je dokonalý presne taký, aký je.  Stále vyjadrujeme svoje duševné zážitky, každý z nás, každý jeden deň. Slovami, činmi, prejavom. V skutočnosti neskúmam, čo interpretujem svojou tvorbou. Skôr je to tak, že keď príde správny čas, tvorba sa derie skrz mňa music book.

0013Ty si veľmi všestranný autor, maľuješ, kreslíš, fotografuješ, ale predsalen, ktorá technika je k Tvojim dielam „najpriateľskejšia“?

Tá, ktorá je práve po ruke. Vychutnávajúc prechádzku, fotím. V ateliéri siaham po farbičkách, farbách, alebo norím ruky do modelovacej hmoty Samsung Restore Solution 8 download. Neplánujem. Prichádzajú nové médiá a materiály a prinášajú rôzne veľmi zaujímavé formy vyjadrenia, prípadne vyjadrenia sa.

Každý umelec či tvorivá osobnosť má obvykle nejakú múzu alebo miesto, ktoré ho inšpiruje. Ako Ťa poznám, tak by som povedala – psy, príroda a ešte možno Nepál?

Múza je vo svojej podstate buď krátkodobá alebo dlhodobá inšpirácia 내사랑내곁에 다운로드. Vychutnávam si obe, ideálne, pokiaľ sa čo najviac prekrývajú. Zbožňujem prekvapenia, najradšej nezaťažené očakávaním. Dokonalá inšpirácia je tá, ktorej komunikáciu dokážete vnímať a precítiť. A je nepodstatné, či je to kvet, človek, stavba, kameň, strom..

IMG_9463Ktoré z prezentovaných diel v galérii Magna je Tvojím najobľúbenejším Production 101 Season 2 Episode 1? Povedz nám o ňom niečo viac, za akých okolností vznikalo?

Diela začínajú obvykle náhodou. Kľúčom sú farby. Niekedy je tvorba dynamická, inokedy obrazy dozrievajú dlhšie. Obľúbené sú  všetky, vďaka procesu, ktorým vznikajú. Rada sa občas zadívam na “Kráčajúca Dáma Smrť /Naozaj smrť ega bolí?”. Dielo vzniklo po krátkej meditácii 환상수호전 다운로드. Potrebovala som zmenu a jednou z nich bola kombinácia farieb. Druhou zmenou bol motív. Malá veľká mystika. Obraz sa vlastne maľoval sám.

A ešte možno – prečo by mali prísť ľudia na výstavu? Aký odkaz by si im ňou chcela odovzdať?

Zo zvedavosti – je predsa zaujímavé a obohacujúce nazrieť do vnútorného sveta iného človeka, najlepšie bez predsudkov a posudzovania Download dinosaurs on the Korean peninsula. Zistiť, aké pocity vo mne vyvoláva to, čo vidím. A či sa v skutočnosti nepozerám niekam do svojho vlastného vnútra. Pretože stojí za to pozrieť sa, ako sa môže žena zmeniť, keď si uverí. Každý môj obraz je odkaz. Obvykle pre niekoho konkrétneho. Ukazuje sa to, keď si človek niektorý z obrazov vyberie. Väčšinou mu prehovorí do duše. Málokedy viem, pre koho vlastne tvorím. V pravú chvíľu je to jasné a je tam aj odkaz.

ParisArtStudio

PaedDr. Denisa Kolářová sa narodila sa v januári 1975, v Lučenci. Vyštudovala angličtinu a literatúru v Bratislave, reflexológiu v Londýne. Žije a tvorí v Bratislave. Jej výstava v Magna gallery potrvá až do 29. februára a všetky diela sú predajné. Kurátorsky ju zastrešila Libuša Seidmannová.

IMG_9458IMG_9460IMG_9445

-ad-, foto: A. Drahovská, archív D. Kolářovej

REKLAMA