Connect with us

Aktuality

Policajti si opäť posvietili na „dépeháčkárov“

Published

on

Reklama
Reklama

Policajti si posvietili opäť na takzvaných „dépéháčkárov“. Niektorí zo skupiny, ktorú už daňová kobra pozná z minuloročného zásahu, vraj pokračovali v podvodoch s nadmerných odpočtom DPH. V Trnavskom kraji tak vo štvrtok 21. januára v skorých ranných hodinách zasahovala Národná kriminálna agentúra spolu s Kriminálnym úradom Finančnej správy v operácii s pracovným názvom Ariela.

Ako uviedol v tlačovej správe hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka, hoci išlo o daňovú trestnú činnosť, museli byť použité zásahové jednotky NAKA aj KÚFS. Spoločná akcia sa totiž týkala osôb, ktoré sú držiteľmi zbraní. Podľa viacerých zdrojov zasahovali kukláči v Piešťanoch, v Tomášove a v Sládkovičove.

 

 

Reklama

„Počas akcie boli zaistené tri osoby, konkrétne, Andrej S. (40), Dušan J. (55) a Miloš K. (56). Spolu s Ondrejom M. (51), toho času vo väzbe za predchádzajúce skutky, ich vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil zo zločinu skrátenia dane a poistného a zločinu daňového podvodu,“ uviedol M. Slivka.„ Išlo o fiktívne faktúry, z ktorých si mali neoprávnene uplatňovať nadmerný odpočet DPH. Došlo tak k skráteniu dane viac ako 3 milióny eur (3.256.863,04 €). K vyplateniu nadmerného odpočtu nedošlo, čím sa podarilo zachrániť takmer 120 tisíc eur.“ Daňovej trestnej činnosti sa mali dopustiť v období od marca 2011 do júna minulého roku.                                                     

Vyšetrovateľ spracoval podnet na vzatie obvinených do väzby. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov.

Zdroj: Tlačová správa Prezídia Policajného zboru SR, foto. archív PNky

 

Populárne články