Connect with us

Reklama

Najlepšie sa počítačovým zručnostiam naučíte na kurze

Published

on

Reklama

To nie je marketingová veta, ale konštatovanie, v ktorom sa zhodli účastníci kurzu základov práce s internetom už v polovici jeho  trvania.

Antre-AB-10.11.2014pn

Reklama

Túto vzdelávaciu aktivitu usporiadala v Piešťanoch vzdelávacia agentúra Antre so školiteľkou Ing. Alenou Paľovou.  Do päťdňového októbrového kurzu sa prihlásili najmä dámy vo veku 60+. Jediným mužom v skupine bol Ján. „Notebook som si kúpil na podnet dcéry už pred rokom a pol. Skúšali ma zaučiť syn, dcéra, vnuk, no ich rýchlosti už v sedemdesiatke nestíham,“ priznáva. „Tak mi dcéra zaplatila k narodeninám tento kurz. Už po prvom dni  školenia som si doma na internete prehliadal články a všelijaké témy, ktoré ma zaujímajú. Je fantastické, keď vás učí niekto cudzí. Tu sa nám venujú tempom pre nás primeraným. Prišla so mnou aj moja 82 ročná sestra“.

Tou je pani Edita. Vraví, že najťažšie je začať. „Na všetko idem logicky, hľadám nové veci, Teraz si doma si skúšam, čo som sa naučila. Najviac sa teším, ako si budem mailovať s vnúčencami a krátiť si čas,“ vraví.

Reklama

Pani Štefánia mala záujem vzdelávať sa už dávnejšie, no nemohla nájsť nijaký kurz, kde by učili úplné základy. „Chodila som sa pýtať do knižnice, či tam nebudú robiť kurz. Napokon som sa cez AB dozvedela o tejto možnosti. Môžeme byť radi, že sme sa sem dostali. Keď prídem domov, všetko si rýchlo porobím a dve hodiny si opakujem, čo sme sa naučili. Píšem si aj poznámky. Chcem si takto precvičovať mozog, lebo krížovky, to už poznáme a tu sa dá stále nájsť niečo nové.

Bývalá učiteľka Viera pochvaľuje trpezlivosť a systém, aký má lektorka. „Doma píšem na písacom stroji, počítačová klávesnica je iná, ale učím sa,“ usmieva sa. Keďže skupina nie je  veľká, môže sa lektorka vracať k témam, ktoré si účastníci potrebujú zopakovať viackrát. Ako napríklad pani Katarína , ktorá si priniesla tablet s iným operačným systémom a potrebovala individuálnejší prístup. „Keď som pracovala, počítač som nepoužívala. Ale všetci ma nahovárali, že to je dnes už nevyhnutnosť. S tabletom, ku ktorému už nedávajú ani manuál, to ide ťažšie, ale dá sa.“

Pani Zdenka na počítači kedysi pracovala, ale po štyroch rokoch pauzy si uvedomila, že ho potrebuje aj v súkromí. „Zmobilizovala som teda sily, preklenula nechuť k počítaču a teraz som na seba priam hrdá,“ vraví a prezrádza, že už si plánuje kúpiť notebook.

Text: Iveta Pospíšilová

Populárne články