Connect with us

Komunálne voľby 2014

Adriana Drahovská: Budeme „poslancovať“ najlepšie, ako vieme

Published

on

Reklama

Volám sa Adriana Drahovská a kandidujem na poslankyňu mestského zastupiteľstva za iniciatívu Spoločne pre Piešťany pod číslom 6, vo volebnom obvode č. 1.

_MG_4997

Reklama

Vyštudovala som Strednú hotelovú školu v Piešťanoch a neskôr odbor Manažment na Masarykovej univerzite v Brne. Pracovné skúsenosti som naberala v rôznych sférach a pomohli mi pri terajšej profesii editorky, ktorá zahŕňa nielen písanie článkov, textov, editovanie web stránok, ale aj prehľad o meste a súčasnej spoločnosti. Postrehy zo svojho okolia vkladám i do blogov, ktoré nájdete na www.pnky.sk pod mojím menom.

Osobné záujmy mám tiež rôznorodé – snažím sa zdravo žiť, rekreačne športovať, počúvať hudbu, zaujímam sa o umenie, tradície, divadlo, literatúru, ale tiež o sociálne oblasti. Myslím, že som otvorený človek s prevažne pozitívnym prístupom k realite. Celý svoj život som prakticky prežila v Piešťanoch a vidím, čo nám tu chýba či kde máme rezervy.  Mesto má veľa čo ponúknuť, no aj nás sa dotýka stagnácia a recesia, ktorú prežíva celé Slovensko.  Potrebujeme znovu prebrať k aktivite, prevziať zodpovednosť za to, čo sa deje v našom najbližšom okolí a nebáť sa povedať  svoj názor. Aj z týchto dôvodov som sa rozhodla kandidovať na poslankyňu mestského zastupiteľstva zároveň s mladými ľuďmi, ktorí založili iniciatívu Spoločne pre Piešťany.

Reklama

Stretli sme sa v nej ľudia, ktorí máme radi svoje mesto, staráme sa o život v ňom a mrzí nás, keď sa niečo dobré „nedá“. Chceme ísť dopredu, z chýb sa poučiť, nie sa iba sťažovať či argumentovať proti a spomínať na staré dobré časy. Rozhodujeme sa jednotlivo, každý za seba, no cieľ máme spoločný – snahu dávať, robiť správne veci a hlavne spolupracovať na vývoji Piešťan ako živého mesta plného návštevníkov, kultúry, príležitostí pre prácu a bývanie. Ako, kedy, a čo sa nám naozaj podarí, ukáže až čas.

Ako žena sa budem v prípade svojho zvolenia za poslankyňu piešťanského parlamentu určite zaujímať o možnosti pracovného uplatnenia žien a mladých ľudí, s čím súvisí rozvoj najdôležitejšieho „priemyslu“ v Piešťanoch  –  cestovného ruchu. Budem podporovať návrhy, ktoré dokážu zlepšiť život nás všetkých a venovať sa oblastiam, ktoré sú mi blízke: najmä zdravý životný štýl, pohyb či kultúra.

No a na záver, myslím, že hovorím za nás všetkých z iniciatívy, keď poviem, že ak nám dáte svoj hlas, budeme rozhodne „poslancovať“ najlepšie, ako to len dokážeme. Ľahko si nás skontrolujete, hovoríme, čo máme na srdci a hlavne, sme tu všetci doma…

A aj preto podporujem Tomáša Hudcoviča za primátora – je jedným z nás.

Adriana Drahovská

Populárne články