Úvod Reklama Katalóg vs. architekt. Čo je výhodnejšie?

Katalóg vs. architekt. Čo je výhodnejšie?

REKLAMA

Na slovenskom trhu nájdeme množstvo firiem ktoré ponúkajú katalógové projekty rodinných domov od najmenších po veľkopriestorové vily New West Organic7 7. Investorovi buď úplne vyhovuje konkrétny typ domu, zlákala ho pekná vizualizácia, dispozícia alebo sa mu jednoducho hodí na pozemok. Druhá možnosť je, že chce svoj vlastný špecifický dom gta5 컴퓨터 다운로드. Dom, ktorý sa neopakuje a je jedinečný. Dom, ktorý je navrhnutý priamo podľa jeho predstáv s ohľadom na pozemok a na okolité aspekty. Katalógový dom alebo dom od architekta Dream of precious days? Je to dôležité rozhodnutie, treba si vybrať cestu, ktorá investorovi bude viac vyhovovať. Možno vám pri rozhodovaní pomôžu aj nasledujúce riadky 김동률 mp3 다운로드.

[singlepic id=12095 w=320 h=240 float=left]Bežný investor, ktorý sa prvý krát rozhodol stavať rodinný dom, nemá skúsenosti s výberom vhodného domu 게리모드 게임 다운로드. Nie každý katalógový dom môžete osadiť na svoj pozemok. Sú tu isté hranice, obmedzenia a veľmi dôležitá je orientácia na svetové strany 갤럭시 s8 펌웨어 다운로드. V tejto oblasti je katalógový projekt v nevýhode s individuálnym projektom od architekta sap hana studio. Architekt pri individuálnom projekte pristupuje k návrhu osobitne. Dom navrhuje do konkrétnej oblasti, s určenou orientáciou a hlavne podľa očakávaní investora java spring.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi
Knebl

Samozrejme, výrazný rozdiel medzi katalógovým a individuálnym projektom je cena. Zatiaľ čo katalógový je lacný, pretože sa predal x-krát , individuálny je citeľne drahší Download an earlier version of Chrome. [singlepic id=12097 w=320 h=240 float=right]Avšak, väčšina investorov si stavia dom pre seba, pre svoju rodinu a chce v ňom bývať celý život 지포스 그래픽카드 다운로드. Oplatí sa na začiatku šetriť? Šetriť na niečom kde budeme žiť? Čo budujeme pre seba? Na dome, v ktorom sa chceme cítiť príjemne i po 20-tich rokoch? Každý si musí zvážiť pre a proti, aby si za pár rokov nevyčítal, že predsa sa to dalo aj inak.

Určitou prijateľnou alternatívou je výber najvhodnejšieho katalógového projektu s menšími zmenami. „Často sa stretávame s požiadavkou rozšíriť rodinný dom o meter, dva. Samozrejme je to nepatrná zmena v dispozícií, avšak zásadná zmena v statike, zdravotechnike, vykurovaní. Pri kúpe katalógového projektu so zmenou tak veľkého rozsahu sa cena za projekčné práce často vyšplhá nad cenu za individuálny projekt“ hovorí Ing.arch. Juraj Chnupa z architektonického ateliéru Archgroup.

Preto je dôležité správne sa rozhodnúť. Najlepšie poradiť sa s architektom, vypočuť si jednu i druhú stranu. Je to čas, ktorý môžete obetovať pre vytvorenie lepšieho bývania.

Fakty o projektoch a cenové porovnanie:

[singlepic id=12099 w=500 h=350 float=center]

[singlepic id=12100 w=500 h=350 float=center]

[nggallery id=627]

Autor: pr Vizualzácie: Archgroup

REKLAMA