Úvod Koktail V unikátnom Parku miniatúr v Podolí pribudnú tri modely

V unikátnom Parku miniatúr v Podolí pribudnú tri modely

REKLAMA
Esesko

Na území Slovenska bolo v minulosti okolo 150 hradov. Dnes je z nich v dobrom stave a sprístupnených verejnosti len nepatrná časť Truman Show subtitles. Prevažná väčšina sú už iba zrúcaniny. Vrátiť ich do pôvodného stavu je v súčasnosti nemožné a práve preto, aby sa zachovala spomienka na časť minulosti, vznikol v roku 2003 Park miniatúr v Podolí, na polceste medzi Piešťanmi a Novým Mestom nad Váhom itools 다운로드. Začiatok sezóny v parku je každoročne spojený s Dňom otvorených dverí, ktorý bude už o tri týždne v nedeľu 1. mája.

[singlepic id=12197 w=320 h=240 float=left]Park miniatúr má momentálne tri desiatky modelov hradov, kostolov a zámkov movie Amur. Modely sú v mierkach 1:25 a 1:50. Vo väčšej mierke sú spracované objekty vzácnych kostolíkov a drobných objektov. Patria k nim kostolíky v Klížskom Hradišti a Lančári, drevené kostolíky v Lukove-Venécii, Inovcoch, Topoli a Kalnej Roztoke Monster's Kids. V tejto mierke je spracovaná i Krupinská vartovka. V mierke 1:50 sú spracované všetky modely hradov. Výhodou modelov je, že si ich návštevník môže prezrieť v plnej kráse zo „sokolieho pohľadu“ highest quality on YouTube. Vidí ich zo všetkých strán a tak si plne môže vychutnať ich rozmanitosť, mohutnosť i krásu. V reáli ich takto neuvidí, mnohé z nich sú zarastené v lesoch a kríkoch…

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Unikátnosťou Parku miniatúr je to, že hrady sa obnovujú do svojej pôvodnej krásy, kedy na nich pulzoval čulý život, vládli na nich známi feudáli, chodili rytieri, vojaci, [singlepic id=12204 w=320 h=240 float=right]dvorné dámy… 영한 번역기 다운로드. A tak sú hrady stavané v podobách pred 300 – 500 rokmi. V nadchádzajúcej sezóne si môžete v parku pozrieť tri nové modely – Šarišský hrad, kostolík Drážovce, kostolík Pominovec mencoder.

Deň otvorených dverí, ktorý je začiatkom sezóny v parku, je naplánovaný na nedeľu 1. mája 2011, keď bude otvorené od 10:00 h do 18:00 h 저작권 동영상 다운로드. V tento deň sa v obci Podolie konajú aj hodové slávnosti a v areáli parku bude pripravený kultúrny program a súťaže pre deti. Od začiatku mája je možné navštíviť Park miniatúr každú sobotu a nedeľu od 9:00 do 17:00 h 드래곤 길들이기 3 자막 다운로드. V mesiacoch máj, jún, september a október je možné pre skupiny (minimálne 8-10 osôb) navštíviť expozíciu v ktorýkoľvek deň, avšak je nutné vopred sa nahlásiť 웹툰 총수 다운로드. Počal letných prázdnin v mesiacoch júl a august je Park miniatúr otvorený denne okrem pondelka od 9:00 h do 17:00 h

Vstupné je pre dospelých 1,5 eura. Deti, študenti, dôchodcovia a ZŤP majú vstup za 1 euro, deti do 6 rokov majú vstup zdarma. Rodinné vstupné (2 dospelý a 2 deti) je 4 eurá.

Kontakty:

tel: 032/7437505

e-mail: parkminiatur@matusovo-kralovstvo.sk

web: www.matusovo-kralovstvo.sk

[nggallery id=636]

 


Zväčšiť mapu

Text: db a www.matusovo-kralovstvo.sk  Foto: www.matusovo-kralovstvo.sk

 

REKLAMA