Connect with us

Novinky

Darujte svojmu telu elixír zdravia – prvý vstup na kryoterapiu zdarma!

Published

on

Reklama
Reklama

Navštevovať  saunu je bežná vec a ľudia to robia radi, bez strachu či obáv. Keď niekoho zavoláte do 120-stupňovej zimy, nechápavo sa na Vás pozrie a v hlave sa mu premieta film o pomaličky zamŕzajúcom horolezcovi v Himalájach. Niet sa čomu čudovať. Avšak, poďme sa na kryoterapiu pozrieť  trošku z iného pohľadu.

letak-final-print-_obojstranný-page-001Kryokomora funguje na opačnom princípe ako sauna. Kým v saune skáčete z horúčavy do ľadového bazéna, v prípade kryokomory si organizmus najprv „zmrazíte“ a následne po opustení komory zohrejete na stacionárnom bicykli alebo bežiacom páse. Intenzívny vplyv extrémne nízkych teplôt uvádza do pohybu hormonálnu reakciu a do tela sa vylučujú látky, ktoré majú za úlohu zachovať ľudský organizmus nepoškodený. Zvyšuje sa pri tom hladina endorfínov, vyznačujúcich sa výrazným protibolestivým účinkom. Prostredníctvom chladu dochádza k zníženiu vodivosti nervov i k svalovému uvoľneniu. Cievy sa sťahujú, krv sa z kapilár, ktoré sú v kontakte s nízkou teplotou, redistribuuje do vnútorného obehu, kde prúdi a filtruje sa pod vyšším tlakom. Pritom sa z tela uvoľňuje kyselina mliečna a voľné radikály, spôsobujúce poškodenie a starnutie buniek.

 

 

Reklama

letak-final-print-_obojstranný-page-002Znížením vodivosti nervov a svalovým uvoľnením dochádza k výraznému zníženiu subjektívneho pocitu bolesti, čo predstavuje pozitívum najmä pri liečbe týchto ochorení:

Reumatické ochorenia

Ochorenie pohybového aparátu

Zápal kĺbov

Skleróza multiplex

Dna

Prvotné a druhotné zápalové zmeny

Zmeny na chrbtici

Fibromyalgia (bolesti mäkkého tkaniva pri kĺboch)

Všetky poúrazové a zápalové stavy pohybového aparátu

Alzheimerova a Parkinsonova choroba, stavy po mozgovej obrne

Psoriáza, dermatitída, príznaky migrény a depresie

Ako terapia prebieha?

Čelenka na uši, rukavice, podkolienky, dreváky, jednorazové rúško na ústa, krátke bavlnené šortky a pre ženy aj tielko sú súčasťou štandardnej výbavy. Najprv vstúpite do „prípravnej“ predsiene s teplotou -60 stupňov Celzia, kde sa pomaly v hmle prechádzate a plytko dýchate. Po krátkej adaptácii prejdete do aplikačnej – liečebnej komory s teplotami v rozsahu -120 až -130 stupňov Celzia.

Pobyt v komore trvá spolu dve až tri minúty. Počas celej kúry ste v priamom vizuálnom kontakte s obsluhujúcim personálom cez okno komory. K bezpečnosti prispievajú okrem signalizačných zariadení aj špeciálne dvere, ktoré sa otvárajú už pri minimálnom zatlačení.

Počas procedúry pacienti nepociťujú chlad, ale skôr jemné pálenie či štípanie na odkrytých častiach tela (takzvané chladné pálenie). Po jeho ukončení sa dostavujú prejavy zníženého napätia, uspokojenia, relaxu, sviežosti, psychického a fyzického uvoľnenia, ktoré pretrvávajú niekoľko hodín i dlhšie.

Pre každého, kto premôže strach z neznámeho, máme darček – v kryocentre získate PRVÝ VSTUP V HODNOTE 10 € ZDARMA, permanentky a ošetrenie lokálnou kryoterapiou za zvýhodnené ceny!!!!! Akcia platí len do konca mája, preto neváhajte a darujte svojmu telu elixír zdravia, jedného dňa sa Vám za to poďakuje…

PR článok (obsahuje reklamné informácie)

Populárne články