Úvod Blogy Blog Ľudmily Kolesárovej: Pán Kostka a plastové vrchnáčiky

Blog Ľudmily Kolesárovej: Pán Kostka a plastové vrchnáčiky

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Viete, koľko plastových vrchnáčikov musí vyzbierať jedna rodina, aby sa dostala s postihnutým dieťaťom na menší rehabilitačný pobyt 이클립스 jad 다운로드? Asi štyri tony. Štyri tony malých plastových vrchnáčikov. Povedzme, že na to musíme vypiť 1,6 milióna minerálok Soaon Odyssey Scale.

Dva kamióny minerálok, aby jedno ťažko choré dieťa mohlo ísť na menšiu rehabilitáciu. Štyri tony vrchnáčikov…Nič potupnejšie asi nepoznám ako zbieranie vrchnáčikov rpgxp 다운로드. Keď si odmyslíme ekologické plus, je potupou neustále prosiť o vrchnáčik kvôli 200 eurám za tonu drobného pestrého plastu. Množiť letáčiky, prekladať vrecia po byte a vidieť v nich nádej na to, že si moje choré dieťa bude môcť dopriať bazén a masáž sql server 2005 다운로드.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

 

Alebo iní predvčerom…Nechceli nič len rybársky lístok. Keďže on má šesťnásť a prišiel o nohu, rybárčenie bude jediný šport, ktorý bude môcť istý čas robiť MasterCam x8. Sedieť a sledovať, či berú.. Otec bude chodiť s ním. Veď aj v nemocnici je celý čas s ním. Mamka je doma s bratom a ségrou…Ale vrátim sa… ten rybársky lístok Download backtrack 5. A povolenky. Netušila som, či to vybavím, ale sľúbila som, že áno. Kde by na to vzali, keď ich zruinovala choroba a systém.

A také matky poznáte, ktoré deťom zaplatili rehabilitáciu, ale už nemajú na prášok na pranie, a tak po večeroch strúhajú mydlo a miešajú ho so štrkom, aby mali potom čím prať deťom veci 윈도우 10 1903 다운로드? Ja áno.

Štát hovorí: “nie sú peniaze”. Hovorí to učiteľom, sestrám aj zberateľom plastových vrchnáčikov. A potom dá masérovi milióny 8090 가요 다운로드. Ale nie tomu, ktorý by mohol masírovať tie tisíce detí, ktoré poznám. Po ťažkých operáciách a mesiacoch na lôžku. Skrútené chrbtice, boľavé nôžky…čo tam po nich 피트니스 대회 다운로드. A keď stoja vyklepaní v rade s prosíkom, aby im zdravotná poisťovňa preplatila lepší vozík alebo liek.

Slovensko nie je chudobná krajina a nemalo by mať chudobných ľudí 웹 게임 소스 다운로드. Miliardy stratené v korupcii ich produkujú ako na bežiacom páse. Dnes bežíte maratón v trendy tričku a zajtra ste už v rade na teplú polievku pre bezdomovcov.

Koľko vrchnáčikov by musel nazbierať pán Kostka, aby si toľko zarobil za rehablitácie, koľko si zarobil? Asi by celý život nerobil nič iné, len obiehal kontajnery a smetiská.

A zaslúži si on a jemu podobní niečo iné?

-Ľudmila Kolesárová/So súhlasom Denníka N https://dennikn.sk/blog/361676/-

REKLAMA