Connect with us

Blogy

Blog Diany Turňovej: 10 vecí, ktoré som sa naučila na materskej dovolenke (part II.)

Published

on

Reklama
Reklama

Pred pár dňami mi facebook vyhodil spomienku, že takto pred rokom som uverejnila článok „10 vecí, ktoré som sa naučila na materskej dovolenke“ a tak si vravím, že by som mohla doplniť zoznam svojich najnovších poznatkov o druhý diel. Takže, za posledný rok som sa naučila:

1. Kojiť za chôdze a prebaľovať za behu.
2. Že je úplne jedno, že ty chceš v upršané popoludnie počúvať tiché praskanie platne Derrica Harriotta. Budeš počúvať Spievankovo na plné pecky, až kým ti z toho nestrelí deklík.
3. Že moje dieťa je aj tak najkrajšie na svete. (Platí pre všetky matky)
4. Že bublifuk je hneď po bicykli ten najgeniálnejší vynález ľudstva. Fakt. Prežila som vďaka nemu obdobie vzdoru a používajú ho ako zbraň najsilnejšieho kalibru aj zdravotní klauni. Proste dokonalá vec za päťdesiat centov.
5. Tie najhnusnejšie vety adresované deťom, z ktorých vám ostane smutno ešte pol dňa, si vypočujete na detskom ihrisku. A často práve od tých najkrajších, upravených nad-rodičov a starých rodičov…
6. Keď odídete z domu oddýchnuť si od dieťaťa, najneskôr do pol hodiny si začnete prezerať jeho fotky v mobile.
7. Už nepočúvam všetky tie kecy typu „počkaj keď“. Keď začne chodiť, keď jej pôjdu zuby, začne rozprávať, ochorie – skončili ste!… Jasné, niekedy to s našimi krpcami nie je med lízať, ale Marína chodí, pardon, beží, má šestnásť zubov vrátane strašidelných očákov, džavoce od rána do večera, aj pár detských chorôb sme prekonali a ja stále trvám na tom, že každý deň je obrovské zázračné dobrodružstvo :)
8. Že tri najviac sci-fi vety sú:
* Keď dieťa zaspí, opatrne mu vyberte prsník z úst a preložte ho do postieľky. (z múdrej knižky)
* Vezmem ti na dve hodiny malú a ty si choď pospať. (od mojej mamy)
* Mala by si sa viac venovať sama sebe. (moja najobľúbenejšia – od manžela)
9. Že aj matka (aj keď to tak niekedy nevyzerá) je normálna ľudská bytosť a má právo na základné životné potreby ako je potrava, tekutiny, hygiena a toaleta. Dupla som si a mám ich naplnené. No, nechcem sa chváliť, ale na záchod chodím sama a väčšinou presne vtedy, keď sa mi chce.
10. Že mamou sa žena stane v sekunde, kedy prvýkrát uvidí dve čiarky na teste a zároveň nikdy, pretože je to nekonečný proces tvorenia, zanikania, rastu a čarovnej flexibility.

Ako bonus prikladám tri veci, ktoré som sa ešte stále nenaučila:
1. Uvariť perfektnú krupicovú kašu.
2. Umyť okná bez šmúh.
3. Neplakať pri Spiritovej pesničke „Mama“ a pri tom dieli M.A.S.H.u, kedy havaruje Henry Blake.

-dt-

Reklama

Populárne články