Connect with us

Koktail

Aida sa našla, strateného psíka zachránila rodina z Ivanoviec

Published

on

Reklama

Aidu si rodičia vyzdvihli v Ivanovciach v pondelok večer po tom, ako som okolo 18:30 dostala správu z PNiek, že sa im ohlásili nálezcovia. Táto mladá rodina bola v sobotu na výlete na Tematíne a keď ich 6- ročný syn videl, že sa jeho kamarátky hrajú so psom, ktorý asi nikomu nepatrí, chcel si ho zobrať domov. Rodičom sa tiež Aida páčila aj preto, že je vycvičená a chceli, aby im doma chytala potkany. Takto sa začal Aidin krátky pobyt v obci vzdialenej necelých 30 km od jej skutočného domova v Piešťanoch.

Aida je psík vľavo

Reklama

Zatiaľ, čo si Aida zvykala na nové podmienky, správu o jej stratení prebrali 2 najsledovanejšie piešťanské internetové noviny a na našu úprimnú radosť ju zdieľali aj celkom neznámi ľudia. Vďaka medializácii sme sa dozvedeli, že si Aida urobila (nami neplánovaný) výlet na Tematín, kde sa jej stopa stratila.

Po dvoch dňoch nervozity a informovaní okolitých útulkov aj ďalších ľudí, ktorí by mohli pomôcť, prišla vytúžená správa – Aida je v poriadku v Ivanovciach. Táto radostná správa okamžite letela do Piešťan, kde na ňu túžobne čakali rodičia. Tí okamžite čestnej mladej rodine volali a dohodli sa, že si ju pôjdu hneď vyzdvihnúť. Po príchode na miesto bola Aida priviazaná na reťazi, na čo vôbec nebola zvyknutá, a veľmi sa tešila, keď videla svojho pána. Z veľkého psychického aj fyzického vyčerpania zaspala už po ceste domov. Zdá sa, že z dvoch dní mimo domova má traumu, no veríme, že známe prostredie aj ľudia urýchlia jej zotavenie. Môžeme len dúfať, že si z tejto situácie zoberie ponaučenie a nebude skúmať les na vlastnú päsť.

Reklama

Tento príbeh má podľa nás šťastný koniec vďaka tomu, že  Aida sa rada mazná, čím si získa väčšinu ľudí vo svojom okolí, existujú sociálne siete a na svete stále žijú dobrí a poctiví ľudia, ktorí nesebecky pomôžu v takejto situácii, ktorá by im mohla byť absolútne ľahostajná.

Aidopes_resize

Preto by sme ešte raz veľmi radi poďakovali hlavne novinárom, ktorí správu o Aidinej strate zverejnili, všetkým ľuďom, ktorí na ňu reagovali zdieľaním či komentovaním a v neposlednom rade rodine, ktorá sa o Aidu postarala a vrátila nám ju. Fotka je síce archívna, no veríme, že sa Aida čoskoro dá dokopy, aby mohla pokračovať vo svojich obľúbených činnostiach (medzi ktoré patrí napríklad žiarlivostné odtláčanie druhých psov od hladkajúcich ľudí a stopovanie zveri, na čo je stvorená a cvičená).
ĎAKUJEME!

-Lenka Sedlačková s rodinou-

Populárne články