Connect with us

Bleskovky

Antirúškarov provokatérov z piešťanského supermarketu už obvinili

Published

on

Reklama
Reklama

Incident, ktorému predchádzala blokáda pokladní v piešťanskom supermarkete ľuďmi odmietajúcimi nasadiť si respirátory v zmysle platných opatrení, rieši celé Slovensko. Potom ako sa policajti snažili riešiť situáciu pokojne došlo ku konfliktu, pri ktorom zadržali troch ľudí. Podľa správy zverejnenej na portáli tvnoviny.sk mužov už vyšetrovateľka obvinila.
Obvinenie sa týka prečinu výtržníctva a útoku na verejného činiteľa. Podľa informácií tvnoviny.sk sa momentálne rozhoduje, či im navrhnú väzobné stíhanie alebo prebehne tzv. super rýchle konanie. Definitíva by mala padnúť v nedeľu.
Razantný policajný zákrok sa týkal osôb, ktoré podľa vyjadrenia polície napadli prítomných policajtov. Ďalších ľudí rieši polícia z pohľadu spáchania priestupku tým, že si odmietli nasadiť resprirátor v interiéri predajne, tak ako to vyžaduje aktuálne platná vyhláška.
Trom mužom z Nitrianskeho kraja môže obvinenie priniesť jeden až päť rokov za mrežami. V Piešťanoch nešlo o prvý incident. Predtým rovnaká skupina narobila rozruch v Prievidzi.
-red- Zdroj: tvnoviny.sk Foto: Screenshot FB
 

Populárne články