Connect with us

Blogy

RE: mozaika z Kolonády – Whistleblowers, go go go!

Published

on

Reklama

Príklad spornej rekonštrukcie Kolonády, ktorá je významným prvkom tkaniva centrálnej mestskej zóny a živá občianska reakcia na negatívny priebeh je veľmi pozitívnym prejavom občianskej vnímavosti na nežiadúce javy, v tomto prípade na fyzickú eróziu verejného priestoru, nota bene bežiacu pod paradoxným názvom „rekonštrukcia“.
[singlepic id=23299 w=320 h=240 float=right]Vlastne je čudné, že trend „whistleblowingu“ – hvízdania na píšťalku – nemá slovenský jazykový ekvivalent, hoci ani v angličtine nemá práve pozitívne konotácie. Ale je to očividne odozva potrebná, zoči voči rastúcej korupcii (pozri napríklad dianie, vrátane podpory občianskej bdelosti v ČR), tým skôr, že jestvujúce štruktúry verejnej správy nie sú schopné organizovať verejný život dosť účinne, a potom takýto spôsob občianskej bdelosti môže pôsobiť podnecujúco.
Napriek všetkým snahám o natieranie na ružovo, kritický hlas spoza klávesnice nie je možné „marketingovo“ ovplyvniť, a „v sieti“ sa s ním bez cenzúry môžu zoznámiť aj ostatní.

Reklama

Populárne články