Connect with us

Blogy

Októbrové Vianoce

Published

on

Reklama

Zbožňujem Vianoce. Začínam od októbra, kedy štartujú príjemné reklamy mobilných operátorov s umelým snehom a vysmiatym Lasicom. Sú fascinujúce a zaujímavé. Keď ich počujete 7 krát za dva dni, tak sa Vám vrývajú do pamäte viac a viac.

[singlepic id=22511 w=320 h=240 float=left]Nie sú jediné. Naše štedré banky nám z reklamných zneliek ukazujú návod na Vianoce ešte šťastnejšie. No, kto by odolal a nezadĺžil sa ešte pred sviatkami pokoja a radosti. Takže toľko televízia.

Reklama

Potom zbožňujem nakupovanie. Len pri vystupovaní z auta pred Super či hyper marketom sa vám okamžite núka vianočná ponuka od cigánky, ktorá vám veľmi ochotne vyveští šťastie. Nikdy neodolám a pošlem ju do prdele.

Vstúpim dnu a je to tu znova. Predvianočné ponuky parfémov od veľmi milých slečien. Všimli ste si? Najnovšie už ani nezdravia, ale rovno Vám ponúkajú ruku ako prejav milosti a nefalšovaného priateľstva. Z regálov sa na Vás hrnie akcia za akciou a milý Slovák kúpi aj to, čo nechcel. Veď sú Vianoce. Ale to je len taký začiatok.

Reklama

Nasledujú tie ozajstné nákupy a to darčekové. Tie sú tým pravým Vianočným relaxom. Preplnené parkoviská tak, že musíte zaparkovať 300 m od vchodu. Preplnené obchody s príjemným vydýchaným vzduchom. Preplnený žalúdok z fastfoodu a zmrznuté zuby od nápoja, ktorý sa len trochu podobá na Colu. Mám kúpené takmer všetko, presne tri darčeky. Nesiem 23. Ostatné patria priateľke. Vychádzame pred nákupný dom a nemôžem nájsť auto.

Ruky od tašiek sú vyťahané ako šnúra na záchode a pomaly mrznem. Som vlastne bez bundy. Nakoniec ho nájdem a už letíme domov, pomaly upratovať. Na Vianoce musí byť predsa všetko dokonale upratané. Začíname v pivnici potom prízemie, prvé poschodie, povaľ, dvor, psova búda, auto, uši. Ten kto býva v paneláku nevie o čo prichádza.

Je 23. 12. Zvoní vám telefón. Nezaplatená faktúra. Rýchlo ju musíte zaplatiť pretože sa asi blíži koniec sveta. Aspoň tak to prezentovala milá účtovníčka dôležitej firmy. A je tu štedrý deň. Od 7.00 h sa na vás hrnú príjemné a úprimné smsky. Večer je ich cez 140. Večera, návštevy a hľadanie nákupných bločkov od darčekov, nakoľko drvivá väčšina sa druhým stranám nepáči, alebo je im malá. Tak a je po sviatkoch.

Píšeme dátum 10. január a život sa vracia do starých koľají. Zase som na nákupe. Cigánka ma už radšej ani neoslovuje a ponuka parfémov sa na čas vytratila z chodby supermarketu. Som v prvej  uličke. Asi zle vidím. Škerí sa na mňa tlstý zajac  a praje mi príjemné veľkonočné sviatky.

PS : Nezabudnite na druhú splátku. Prvú zaplatí banka za vás.

Populárne články