Úvod Kultúra Svetový huslista Josef Špaček v Dome umenia

Svetový huslista Josef Špaček v Dome umenia

REKLAMA
Knebl

Piešťanský festival sa prehupol do druhej polovice a v nej v Dome umenia privítame v utorok 30. júna o 19.oo hodine Josefa Špačka, ktorý patrí medzi absolútnu špičku dnešnej mladej generácie huslistov 엑소 템포 다운로드. Ako prvý český huslista sa prebojoval v roku 2012)do finále svetovej husľovej súťaže Kráľovnej Alžbety v Bruseli. V Piešťanoch vystúpi spolu s JANÁČKOVÝM KOMORNÝM ORCHESTROM, čo sľubuje výnimočný festivalový zážitok 서전 시뮬레이터 다운로드.

 

REKLAMA
Sheriff Taxi Piešťany
Chlapci na panvici

 

Dom umenia 30.6.2015 o 19.oo h

JANÁČKOV KOMORNÝ ORCHESTER (CZ)

Sólista: Josef Špaček – husle

Jakub Černohorský – husle, umelecký vedúci, Petr Grabovský, Petr Benda, Roman Mžik – 1 Download The Cemetery of Horrors. husle, Vojtěch Zajíc, Zdeněk Dajč, Václav Holek – 2. Husle, Vladimír Liberda, Pavel Vítek – violy, Ivo Fišer, Zdeněk Mikeška – violoncello, Jan Dvořák – kontrabas

Program:

Leoš Janáček (1854-1928): Suita pre sláčiky

Moderato – Adagio – Andante con moto – Presto – Adagio – Andante

Antonín Dvořák (1841-1904): Mazurek e moll pre husle a sláčiky op Mokpo Hero Download. 49

Joaquín Turina (1882-1949): Modlitba toreadorova op. 34

Astor Piazzolla (1921-1992) / arr. Leonid Desyatnikov (1955*):

Štyri ročné obdobia v Buenos Aires pre sólo husle a komorný orchester

Leto v Buenos Aires

Jeseň v Buenos Aires

Zima v Buenos Aires

Jar v Buenos Aires

Janáčkov komorný orchester vznikol v roku 1964 z popredných hráčov Janáčkovej filharmónie Ostrava 계춘할망 다운로드. Jeho umeleckým vedúcim dlhé roky bol Zdeněk Dejmek, ktorý zaznamenal s orchestrom vynikajúce úspechy a vniesol mu osobitú interpretačnú podobu 에오스 다운로드. Repertoár súboru obsahuje skladby od baroka až po súčasnosť, ktoré zodpovedajú zvukovým možnostiam dvanásťčlenného sláčikového orchestra, dnes však už nie je výnimočné jeho rozšírenie o ďalšie nástroje 회사 소개서 다운로드. Špičková interpretácia priviedla súbor opakovane na festivalové koncerty doma i v zahraničí, kde účinkoval s významnými českými alebo zahraničnými sólistami Dossana Download.

Od roku 2005 prevzal štafetu umeleckého vedúceho huslista Jakub Černohorský, ktorý úspešne viedol Janáčkov komorný orchester už na turné v Južnej Kórei v r 윈도우10 1703 다운로드. 2004. V nasledujúcich rokoch sa orchester zúčastnil na viacerých domácich i zahraničných festivaloch (např. Janáčkův máj, Janáčkovy Hukvaldy, Musica Sacra v Nitre, festivaly v Poľsku, Holandsku, turné v Španielsku a Taliansku) a v roku 2009 opäťvystúpil na Mezinárodnom hudobnom festivale Pražská jar Free download of Aquaman. V roku 2011 vydal Janáčkov komorný orchester nové profilové CD s názvom Czech music for Strings so skladbami L. Jánáčka, P. Haase a B. Martinů.

Koncert sa koná s finančnou podporou Mesta Piešťany.
Vstupné: 10,- €

REKLAMA
Dompek Pizza donaskova sluzba