Úvod Kultúra Spisovateľ Dušan Dušek tvrdí, že všetko sa začalo v Piešťanoch…

Spisovateľ Dušan Dušek tvrdí, že všetko sa začalo v Piešťanoch…

REKLAMA
Esesko

Spisovateľ a čestný občan mesta, ktorý svoje detstvo strávil v Piešťanoch, debatoval v pondelok s maturantmi Gymnázia Pierra de Coubertina v mestskej knižnici 가디언즈 오브 갤럭시 vol.2 다운로드. Na otázku, ako sa vlastne dostal k písaniu, odpovedal, že sa odvíjalo najmä od čítania. Prvá láska ku knihám podľa neho začala práve v Piešťanoch 백일의 낭군님 7화 다운로드. Spomínal na časy, keď si ako malý chodil požičiavať knihy do knižnice, ktorá vtedy bola na dnešnej Winterovej ulici. Dodnes sa považuje viac za čitateľa, ako za spisovateľa a ako sám hovorí, nie je práve nadšený tým, že sa dostal aj medzi maturitné otázky 마이크로소프트 오피스365 다운로드.

IMG_0590
„Raz sa mi podarilo napísať taký pomerne slušný sloh, téma bola Medzinárodný deň žien,“ s úsmevom okomentoval svoje začiatky 스키 사파리 다운로드. Ďalej hovoril o tom, že k písaniu ho priviedlo najmä čítanie. „Moja mama bola veľká čitateľka, mali sme doma množstvo kníh, dodnes ich vidím v našom piešťanskom byte.“ Knihy si chodieval aj požičiavať do mestskej knižnice, ktorá vtedy sídlila v miestach, kde je dnes galéria Stará lekáreň Runday download. Písanie je podľa neho tiež o veľkej vytrvalosti a talent tvorí len pár percent úspechu.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

 

Na svoje piešťanské detstvo spomínal s úsmevom a rád, okrem čítania i na plavecké roky na Eve, či bitky s „Bodonármi.“ Veľa inšpirácie tiež načerpal u svojej rodiny v Šaštíne, kde trávieval prázdniny I hate to it once again. Dodnes sa Dušan Dušek považuje viac za čitateľa ako za spisovateľa a vždy rád prijme tip na dobrú knihu do priateľov a známych.

IMG_0598IMG_0609S gymnazistami debatoval aj o maturitách a priznal sa, že „drilovať“ spisovateľov sa mu tiež nechcelo, a preto ho príliš nenadchlo, že sa dostal aj on medzi maturitné otázky 야생화 mp3 다운로드. Počas viac ako hodinovej besedy hovoril aj o rokoch, strávených v redakciách časopisov, o svojich kolegoch a inšpirátoroch, obľúbených knihách, spisovateľoch, ale aj filmovej tvorbe a scenároch Dragonblade. Odpovedal aj na živé otázky z publika, ktoré ho so záujmom počúvalo až do konca.

IMG_0613IMG_0619
Dušan Dušek je slovenský prozaik, básnik, autor rozhlasových hier a filmových scenárov 스파르탄 브라우저 다운로드. V súčasnosti vyučuje v Ateliéri scenáristickej tvorby na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU v Bratislave. Nedávno oslávil 70-tku.

-ad-

REKLAMA