Úvod Kultúra Prvé mená na Grape 2016: Bloc Party, HVOB a Jan Blomqvist

Prvé mená na Grape 2016: Bloc Party, HVOB a Jan Blomqvist

REKLAMA

Piešťansky festival Grape ohlasuje prvé mená svojho už siedmeho ročníka, ktorý sa bude konať 12.-13. augusta 2016. Na letisko príde britská indie rocková legenda Bloc Party, mladú elektronickú generáciu budú zastupovať rakúski HVOB a Berlínčan Jan Blomqvist. Spolu by sa na festivale malo objaviť až 20 zahraničných hostí Flash download. Tohtoročnou novinkou je, že o vizuál sa postarajú slovenskí výtvarníci, grafici a dizajnéri napríklad Michal Hazior, Lukáš Vančo a Tamás Bohus, ale aj samotní hudobníci orange for oracle 6.0 다운로드.

Blomqvist

REKLAMA
PN Taxi
Dompek Pizza donaskova sluzba
Chlapci na panvici
Sheriff Taxi Piešťany
Knebl
Buenos pizza  burger

„Pre rok 2016 predstavujeme prvých účinkujúcich už v decembri, čo sa nám takto v predstihu podarilo doposiaľ iba raz 포미닛 싫어 다운로드. Sme radi, že v Piešťanoch privítame skvelých Bloc Party, kapela nás sama oslovila a takáto ponuka sa iba ťažko odmieta. Tešíme sa aj z dvojice interpretov zo stajne Four Artist, dvojicu HVOB a Jana Blomqvista Kara Honey Download. Tento druh elektroniky nám minulý rok trošku chýbal,“ hovorí za organizátorov o nových menách Ján Trstenský.

Bloc Party patria dlhodobo medzi to najlepšie, čo ponúka britská gitarová scéna Man Running the Chart. Vydali štyri radové albumy s množstvom hitov ako napríklad Banquet, Helicopter, Octopus alebo Hunting For Wiches. Na rok 2016 kapela pripravila pre svojich fanúšikov nový album a tak na festivale odznejú aj nové skladby Justice League.

hvobweb

Rakúska a nemecká elektronika je jednou z najuznávanejších vo svete, typický „minimal“ bude zastupovať viedenská dvojica HVOB s príjemným vokálom Anny Müller a návštevníkov roztancuje aj Berlínčan Jan Blomqvist so svojim bandom wix image.

Bloc Party:
Octopus
HVOB:
Cool Melt
Jan Blomqvist:
Time Again

-TS/Festival Grape

REKLAMA