Úvod Blogy Adriana Drahovská Blog Adriany Drahovskej: Vianoceholik

Blog Adriany Drahovskej: Vianoceholik

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Určite ho poznáte. Hovorí si, že tento rok bude všetko inak. Že si veci naplánuje, eliminuje množstvo darčekov, žiadne veľké vianočné upratovanie sa nekoná a štyri plechy koláčov je zbytočne veľa exchange 2013 다운로드. Lenže nakoniec…

Presne toto som si myslela aj ja tento rok. Lenže, keď už raz chytíte silný „vianoceholizmus“, tak ľahko sa vás nepustí GameBoy Color. A preto som sa opäť pristihla, ako leziem po rebríku s handrou v ruke, aby sa okná blyšťali, ruky mám po kolená vyťahané od plných tašiek a rozmýšľam, že ešte nemám darčeky pre neterine deti a synovu priateľku 터보 다시 mp3 다운로드. Zrazu je pár dní pred Vianocami, na balkóne žiadny stromček, tak sa snažím vybrať z posledných, trochu opŕchnutých jedličiek, a medzitým uvažujem, že šesť druhov koláčov sa mi zdá predsalen trochu málo 크롬 바이러스 다운로드.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

 

Ale, našťastie, pomaly sa liečim a vlastne každý rok trochu upúšťam od predstavy, ako by všetko malo vyzerať, keby…Napríklad náš stromček zdobia deti – na rozdiel od upratovania celkom ochotne, takže je „krásne nedokonalý.“  Sú na ňom rôzne druhy a farby ozdôb a nesmú chýbať tri červené srdiečka s našimi menami free ringtones for the iPhone. Dostala som ich od bývalej kolegyne, ktorá bola robiť reportáž vo výrobni vianočných ozdôb (znovu veľká vďaka, Anka!). Čím som staršia, tým viac sa mi páčia – a v podstate celý náš stromček, ktorý nepodlieha štýlu ani móde nodejs images. Darčeky sme tiež už obmedzili na jeden kus, prípadne hotovosť, upratovanie som tento rok začala o čosi skôr a posledné dni sa aj deti zobudili, takže sme nakoniec všetko spolu zvládli lg v10 다운로드.

IMG_9261A zrazu to prichádza Download the baseball game. Ten dôvod, tá eufória, prečo človeka chytá vianoceholizmus – ŠTEDRÝ VEČER.  Keď sú všetci slávnostne naladení, na stole horia sviečky, na stromčeku žiaria ozdoby i svetielka, rozvoniava kapustnica, zemiakový šalát je presne taký, aký má byť a deti sa už tešia na darčeky či koláče New Roll. A nielen u nás, ale u vás, u susedov, v Európe, vo svete… Vianoce nenosia meno sviatky pokoja a mieru nadarmo, ony takými naozaj sú (aj v historických súvislostiach) Download Diz Final Aworth. Zrazu sme všetci trochu iní, viac vďační a vlastne šťastní. Všetko je krásne sladké a krehké ako vianočné oblátky. Naše pocity sa zároveň akoby zhmotňujú, vinú sa okolo nás, prúdia v tom čistom byte, dome, sú s nami pri návštevách príbuzných či rodinných prechádzkach. Možno práve ony sú tým Vianočným zázrakom.

A vtedy si aj my, vianoceholici, uvedomíme, že vlastne celý virvar okolo sviatkov milujeme – hoci s výhradami, tak ako pri každej láske. Zrejme preto si ho nenecháme ujsť ani budúci či ten ďalší rok. A určite by sme si túto svoju závislosť nemali vyčítať. Ak ju totiž dokážeme udržať v aspoň trochu rozumných medziach, raz za rok jej prepadnúť prináša predsa aj svoje výhody, nemyslíte?

Šťastné a veselé, priatelia – užívajte sviatky!

Adriana Drahovská

REKLAMA