Connect with us

Aktuality

Mizerikordín môže vyliečiť celý svet

Published

on

Reklama
Reklama

Liek Mizerikordín môže vyliečiť celý svet. Svet, ktorý sa zmieta v nepokojoch, násilí, nepochopení, môže vyliečiť milosrdenstvo, hlavná zložka Mizerikordínu. Po vzore Ježiša Krista a pápeža Františka ho v kaplnke u Jezuitov počas jasličkovej slávnosti v piatok 25. decembra ordinovali piešťanské deti a mládež pod vedením školských sestier de Notre Dame.
_MG_3359

Pásmom tanca, hraných scénok, multimediálnych dokrútok a efektov deti vyzdvihli posolstvo sestry Faustíny, ktorá bola členkou Kongregácie sestier našej Panej Milosrdenstva. Tie sa venovali starostlivosti a výchove mladých problémových žien. Faustína dostala od Boha milosť a posolstvo, aby rozšírila vieru a úctu k Božiemu milosrdenstvu. Mala hlásať plán Božieho milosrdenstva a záchrany pre celý svet. Nebola to ľahká úloha. Jej celý život spočíval v napodobňovaní Kristovej obety – bol to život žitý pre iných. Podľa Božej požiadavky ochotne ponúkala samú seba utrpeniu v spoločenstve s Bohom, aby tak odčinila hriechy iných.

V každodennom živote sa stávala ženou milosrdenstva, prinášajúcou radosť a pokoj iným. Písala o Božom milosrdenstve a povzbudzovala iných k viere v Neho, a tak pripravovala svet na jeho opätovný príchod.  Po jej smrti na tuberkulózu v roku 1938 boli dokonca aj jej najbližší spoločníci ohromení, keď zistili, aké mala táto pokorná a vždy veselá sestra obrovské utrpenie a zároveň hlboké mystické zážitky. Vzala si hlboko k srdcu Božie evanjelium, ktoré nariaďuje „byť milosrdným, ako je milosrdný náš Nebeský Otec“, rovnako ako pokyny jej spovedníka, aby konala takým spôsobom, aby každý, kto s ňou príde do kontaktu, odchádzal plný radosti. Správa o milosrdenstve, ktorú prijala sestra Faustína, sa teraz šíri do celého sveta. Jej denník „Božie milosrdenstvo v mojej duši“ sa stal príručkou oddanosti Božiemu milosrdenstvu.

_MG_3243

Reklama

Mizerikordín ponúkol svetu pápež František už pred dvomi rokmi v novembri 2013 na Svätopeterskom námestí počas poludňajšej modlitby Anjel Pána.  Zmätení ľudia spočiatku nechápali, avšak pápež s jemu vlastným vtipom pokračoval v prezentácii lieku pre celý svet. 59 piluliek na srdce = 59 zrniek ruženca je duchovným liekom, ktorý pretvorí srdcia na ochotné odpúšťať a ochotné milovať.  Z predávkovania nehrozia žiadne vedľajšie účinky. Aspoň nie tie negatívne. Myšlienku lieku Misericordin pápež František tak povediac len oprášil, patentovať by si ho mohol dať Konrad Krajewski, poľský arcibiskup.

Najväčšie milosrdenstvo prejavil svetu Boh tým, že mu poslal svojho syna. Malé dieťatko, avšak Boží syn, prináša do našich životov nádej na spásu a večnú radosť.

Ak ste jasličkovú slávnosť včera nestihli, môžete si pozrieť našu fotoreportáž a zažiť „reprízu“ v stredu 6. januára o 16:00 h v kostole sv. Cyrila a Metoda.

-th-, Zdroj: zivotopisysvatych.sk, Zuzana Ring/zachej.sk

Foto: -th-

Populárne články