Úvod Kultúra Piešťanský kroj patrí medzi najkrajšie

Piešťanský kroj patrí medzi najkrajšie

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Balneologické múzeum otvorilo 19. októbra vo Vile dr. Lisku výstavu Ľudový odev na území Trnavského samosprávneho kraja 원펀맨 2기 5화 다운로드. Prezentujú sa tu kroje z rôznych kútov Západného Slovenska, ale ten piešťanský je považovaný za najkrajší 총몽 애장판 다운로드.

[singlepic id=5774 w=320 h=240 float=left]Na otázku „Prečo?“ odpovedala odborníčka Vladimíra Pribišová: „Kroje z okolia Piešťan a Trnavy sú cenené vďaka svojej vyspelej výšivkárskej technike Three Kingdoms 2. Ťažko povedať, či sú najkrajšie, ale v minulosti boli slovenskými reprezentačnými krojmi. Pri slávnostných príležitostiach si ich na začiatku 20 Immortal Song2 mp3. storočia obliekali najmä vyššie vrstvy na rôznych spoločenských udalostiach doma i v zahraničí.“

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Potvrdzuje to aj Ján Juríček, životopisec M Geometry dash Dropbox download. R. Štefánika. Keď Štefánik v roku 1910 navštívil krajanov v Chicagu, kyticu mu podalo mladé dievča v piešťanskom kroji. Marienka Lamošová ho zaujala až tak, že v Chicagu zostal a svoje cestovateľské plány posunul o týždeň Hi Bailey subtitled download.

[singlepic id=5778 w=320 h=240 float=right]Piešťanská čipka dostala svoju konečnú podobu koncom 19. storočia, ženy vtedy nahradili bielu farbu žltou, oranžovou a neskôr červenou 스플래터 스쿨 다운로드. Vtedy patril piešťanský ľudový odev medzi najdekoratívnejšie a najnákladnejšie na Slovensku. Spolu s trnavským si odniesli ocenenia zo svetových výstav v Londýne, Paríži a Prahe 캐시 동영상 다운로드.

Ešte jemnejšiu čipku má krakoviansky ľudový odev, ktorý je dodnes využívaný pri folklórnych slávnostiach 초고화질 컴퓨터 배경화면 다운로드. Vlastní ho vraj aj bývala americká ministerka zahraničných vecí USA Madeleine Albright, ktorá vyrastala v Československu.

Výstava potrvá do 10 ios 13 음악 다운로드. decembra.

Autor: nc Foto: nc

[nggallery id=219]

REKLAMA