Úvod Kultúra Organizátori Pohody zverejnili prvé potvrdené meno

Organizátori Pohody zverejnili prvé potvrdené meno

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Prvým potvrdeným menom jubilejného 20. ročníka festivalu Pohoda, ktorý sa bude konať 7 až 9.júla na trenčianskom letisku, je Sigur Rós – kultová islandská skupina, ktorá hrá hudbu so snovou atmosférou 한글이 야호 다운로드. Kapela sa objavila aj v kultových seriáloch ako Game of Thrones či CSI: Miami. Organizátori sa už viac rokov snažili získať ich na Pohodu a prostredníkom mal byť nedávno zosnulý novinár Juraj Kušnierik 7 of players.

sr-cover„Je symbolické, že prvým potvrdeným a zverejneným menom je práve Sigur Rós 포레스트검프 다운로드. Snažíme sa o nich viac rokov a každoročne som sa o nich bavil aj s Ďurom Kušnierikom. Požiadal som ho, aby sa za nás prihovoril, aby Jónsimu a spol Got downloaded. vysvetlil, prečo si majú vybrať z toho množstva ponúk práve Pohodu. Viem, že Ďuro to aj každoročne robil, spolu s jeho islandskými priateľmi Versacek. Potvrdenie sme dostali deň predtým, ako Juraj zomrel. Považujem to za jeho darček pre nás všetkých k našim dvadsiatym narodeninám. Milý náš Jürgen, ďakujeme, budeme oslavovať aj s Tebou…” povedal po potvrdení Sigur Rós riaditeľ Festivalu Pohoda Michal Kaščák Windows Subscribers.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Skupinu Sigur Rós založili Jón Þór „Jónsi“ Birgisson (gitara a spev), Georg Hólm (basgitara) a Ágúst Ævar Gunnarsson (bicie) a pomenovali ju podľa Jónsiho sestry v roku 1994 sentence. O tri roky neskôr im vyšiel debut „Von“ (Nádej). Pred druhým albumom sa ku kapele pripojil prvý muzikant so štandardným hudobným vzdelaním, klávesák Kjartan Sveinsson 막돼먹은 영애씨 다운로드. Výsledkom ich práce bol album „Ágætis byrjun“ (Dobrý začiatok). No a o tom, že to bol skutočne dobrý začiatok, svedčí medzinárodný úspech, ktorý album kapele priniesol Lee Kun-chul's Good Morning Pops.

Sigur Rós sa postupne prepracovali na headlinerov festivalov ako Latitude, Bestival, Lollapalooza, Bonnaroo či Iceland Airwaves Imodio Language Pack. Magická atmosféra ich skladieb si nepodmanila len poslucháčov, ale aj mnohých filmárov. Len malý prehľad: Hoppípolla sa vyskytla vo filmoch Slumdog Millionaire, Planet Earth (BBC), Earth (Disney), skladbou Untitled 4 (resp. Njósnavélin – Nothing Song) podfarbil Cameron Crowe záverečnú scénu filmu Vanila sky, Andvari vo filme Remember Me, Festival vo filme 127 hours… Hudobný dokument Heima bol naopak obrazom k hudbe a jej živému prevedeniu na netradičných miestach Islandu. Piesne Sigur Rós sa objavili aj vo svetoznámych seriáloch ako The Simpsons, Game of Thrones, CSI: Miami.

V roku 2001 zmenila skupina bubeníka. Rytmus metronomicky presnej srdcovej arytmie ešte zvýraznil Orri Páll Dýrason. V tom istom roku vydali album (), ktorého booklet bol prázdny biely papier. Na albume po prvýkrát spievali v jazyku vonlenska (resp. hopelandic), čo v podstate nie je žiaden jazyk, ale zvukové napodobňovanie islandčiny. Vraví sa, že úmyslom bolo, aby poslucháč doplnil do hudby svoje vlastné významy. To zároveň vysvetľuje nepopísaný booklet.

Sigur Rós sa chystajú na festivalové turné po dlhšej prestávke. Členovia skupiny vravia, že pri živom hraní sa zväčša snažia nájsť spôsob, ako na pódiu nestratiť množstvo hudby zachytené a pospájané v štúdiu. Pri materiáli, ktorý viedol k aktuálnemu turné, postupovali v opačnom garde. Čarovné momenty a myšlienky zachytené na cestách skúšali ako „blesk vo fľaši“ uchovať pre neskoršiu prácu v štúdiu. Ich tvorba sa vracia k intuitívnej práci typickej pre albumy Ágætis Byrjun a ().

Zdroj: Tlačová správa Festivalu Pohoda

REKLAMA