Connect with us

Kultúra

Obrazom: Na Topfest prišlo vo štvrtok vyše 15-tisíc fanúšikov

Published

on

Reklama
Reklama

Narodeninová oslava ako má byť. Aj tak by sa dalo nazvať jedenáste vystúpenie skupiny Kabát na 11. ročníku festivalu Topfest na piešťanskom letisku. Vyše 15-tisíc fanúšikov, ideálne počasie a najväčší stage v strednej Európe dotvárali jedinečnú kulisu jedinému slovenskému koncertu skupiny, ktorá tento rok oslavuje 25 rokov existencie.

mpetlak-114

REKLAMA

heaven rest

Reklama

Topfest sa tento rok síce začínal už na pravé štvrtkové poludnie vystúpením českej kapely VHS, no 45m široký a 21 metrov vysoký obor, ktorý vyrástol na letisku v Piešťanoch si na svoje predvedenie musel počkať až do večerných hodín. Prvý deň totiž na ňom účinkovali iba dve skupiny Kabát a ich hostia z Dánska skupina D.A.D.

Na oslavu narodenín sa kapela zodpovedne pripravovala a na pódiu. Vyše 500 kusov svetelných zdrojov a viac ako 120 m2 LED obrazoviek dotvorilo megalomanské pódium do tej správnej podoby. A skupina Kabát šliapala až elektronicky presne.

„Dnes sme mali prvýkrát všetko riadené počítačom… Normálne sme odpálili premiérovo náš koncert v spojení s technikou cez sieť. Všetko sme išli na klik, bubeník mal v slúchadlách metronóm a všetko bežalo podľa neho… Bol to zážitok aj pre nás,“ povedal spevák Pepa Vojtek.

Svojich obľúbencov si prišlo napriek pracovnému štvrtkovému večeru pozrieť vyše 15-tisíc fanúšikov a tak koncert nemohol skončiť inak ako prídavkami a pravidelne poslednou hymnou Moderní děvče.

„Topfest obyčajne končíme koncertom Kabátu a záverečným ohňostrojom, ale nakoniec som si povedal, že 25 rokov má kapela len raz a tak sme tradíciu neporušili a možno na prekvapenie viacerých už na záver prvého dňa nasledovalo to, čo obyčajne po Modernom dievčati. Všetko Najlepšie Kabáti,“ povedal organizátor Dušan Drobný.

Text: Tlačová správa Foto: Mário Petlák

Populárne články