Connect with us

Kultúra

Na TOPFESTE zaznie aj Final Countdown v podaní legendárnych Europe

Published

on

Reklama
Reklama

Slávna kapela Europe vystúpi na piešťanskom letisku hneď v prvý pridaný deň rockového festivalu – vo štvrtok 30. júna. Publiku sa predstavia skladbami z najnovšieho albumu „War od Kings“. Fanúšikovia sa ale môžu tešiť aj na megahity „The Final Countdown“, „Carrie“ či „Rock the Night“.

 

 

Reklama

Organizátorom TOPFEST-u sa podaril v tomto roku naozaj výnimočný úlovok. Hviezdy rockového neba stále hrajú v zložení, v akom pôsobili v 80-tych rokoch minulého storočia. Na Slovensku sa charizmatický líder Joey Tempest a jeho kolegovia John Norum, John Leven, Mic Michaeli a Ian Haugland chystajú osláviť aj 30. výročie vydania úspešného albumu „The Final Countdown.“ Celkovo majú rockeri na konte 9 albumov, posledný vydala Europe vlani a dostal názov „War of Kings“.

„Na Slovensko sa tešíme, máte fantastických rokových fanúšikov! Už sme u vás hrali a sme naozaj radi, že budeme opäť a práve na veľkom rockovom festivale.  Milujeme veľké pódiá a množstvo ľudí. Je to náš domov, naša kancelária. Fanúšikovia nás nabíjajú energiou,  nič viac nepotrebujeme,“ odkazuje spevák kapely Europe Joey Tempest.

Švédska kapela Europe vznikla v roku 1979. Prvý album vydali v roku 1983, druhý „Wings of Tomorow“ o rok na to. V roku 1986 Europe prerazili s doteraz najúspešnejším albumom „The Final Countdown“, s rovnomennou titulnou skladbou, ktorá sa stala jedným z najväčších hitov. Skladba sa okamžite vyšplhala na prvú priečku hitparád 26-tich krajín sveta. Hneď za ňou sa ocitla skladba „Carrie“ z toho istého albumu.

„Od čias albumu The Final Countdown sa zloženie kapely nezmenilo. Stretli sme sa vlastne ako tínedžeri a stále spolu hráme. Atmosféra na koncertoch je aj dnes rovnaká ako v 80-tych rokoch, kopec zábavy, ktorá nám veľmi vyhovuje. Akurát v publiku je viac generácií, od mladých po starých,“ dodáva s úsmevom Joey Tempest. V rovnakom zložení v akom koncertovali na vrchole svojej slávy: Joey Tempest, John Norum, John Leven, Mic Michaeli a Ian Haugland v Piešťanoch vystúpia už v prvý deň festivalu – vo štvrtok 30. júna, ktorý organizátori pridali navyše.

„Zahráme predovšetkým piesne z nášho posledného albumu War of Kings, asi 4 alebo 5 pesničiek, ktoré milujeme. Potom pridám, ako to nazývame „best of the rest“  teda výber našich najväčších hitov. Napríklad staré songy z abumu Wings of Tomorrow, ale nielen tie,“ uzatvára Joey Tempest.

WOKvidgal6Najväčší rockový festival TOPFEST sa koná od 30. júna do 2. júla na Letisku Piešťany. Brány festivalu sa otvárajú vo štvrtok o 12-tej hodine a zatvárajú sa v nedeľu o 12.00. V programe okrem Europe vystúpia aj nemeckí rockeri Guano Apes, ruská kapela Slot, britskí The Darkness, glam metalová kapela z Fínska Reckless Love, česká legenda Kabát, americká kapela Puddle of Mudd, britskí punkeri UK Subs, česká kapela Wanastowi Vjecy, Chinaski, slovenské Horkýže Slíže, Desmod, Inekafe, Zóna A, Slobodná Európa, Walda Gang, The Paranoid, Wasabi Cirkus, Hash, Mad Dog X, Kvety v podpaží a ďalší umelci. Lístky na TOPFEST sa dajú kúpiť v sieti predpredaj.sk a ticketportal.sk.

Zdroj: Tlačová správa podujatia, foto: www.europetheband.com

Populárne články