Connect with us

Kultúra

Topfest láka na Kabát, Team, Wanastowi Vjecy aj Desmod

Festival TOPFEST otvorí svoje brány prvý júlový víkend! 1. a 2. júla ponúkne dva dni plné hudby. Koná sa opäť v priestoroch Jazdiarne Banát v obci Častkovce medzi Piešťanmi a Novým Mestom nad Váhom. 29. ročník TOPFESTu je plný česko-slovenských legiend! Užiť si budete môcť českých rockerov Kabát, legendy Paľa Haberu a Team, Petra Nagya a kapelu Indigo, Desmod, Wanastowi Vjecy, Gladiator, Škwor, Heľenine oči, Konflikt, Zónu A, Kollárovci a mnohých ďalších.

Published

on

Reklama
Reklama

 

„Už 29 rokov sa snažíme ľuďom priniesť skvelú hudbu a veľa zábavy. Tohtoročný TOPFEST sa bude niesť v znamení česko-slovenskej hudobnej produkcie. Uskutoční sa v Častkovciach, v priestoroch Jazdiarne Banát, ktorá sa osvedčila ako jeho nová festivalová lokalita. TOPFEST už od svojich začiatkov dáva priestor slovenskej hudbe a aj vďaka tomu na jeho pódiách vyrástlo veľa slovenských kapiel a interpretov do svojich dnešných podôb,“ vysvetľuje organizátor festivalu Dušan Drobný.

TOPFEST prináša tento rok novinku TOPFEST RUNWAY STAGE. Projekt vznikol spojením a spoluprácou TOPFESTu a ROCKOVEJ MATURITY – najväčšej slovenskej súťaže kapiel s vlastnou autorskou tvorbou. Pódium poskytne priestor na prezentáciu novej slovenskej hudby rockových žánrov.

Reklama

„Spoluprácu s festivalom TOPFEST považujeme za kľúčovú, o čom svedčia aj predchádzajúce ročníky. V otázkach podpory domácej hudobnej scény už roky nachádzame spoločný konsenzus, na festivale sa uskutočnili už tri semifinálové kolá ROCKOVEJ MATURITY. Pre kapely je totiž festival zaujímavou príležitosťou. Je skvelé, že napriek neotvorenému súťažnému ročníku sme našli spôsob, ako podporiť spoločne tvorbu slovenských kapiel,“ konštatuje Roland Koncz, zo Slovenského hudobného fóra a organizátor súťaže ROCKOVÁ MATURITA.

Kapely sa môžu registrovať tu. Hlasovať sa dá od 11. júna do 15. júna 2022 na facebookových stránkach festivalu. Priestor na RUNWAY STAGI dostane v tomto ročníku spolu 20 nových slovenských kapiel. Z nich postupujú štyri víťazné kapely na hlavný stage jubilejného 30. ročníka festivalu TOPFEST v roku 2023.

Novinkou bude stan Moments Of Freedom, kde budú hrať DJ-i, ktorí majú majú pre návštevníkov nachystané rôzne hry. Súčasťou festivalu budú barberi a braiderky. Na návštevníkov čaká aj stanové mestečko, olympiáda, kolotoče, vodné športy a parkovisko.

Organizátor upozorňuje návštevníkov, aby si vstupenky kupovali iba na oficiálnych predajných miestach. Vstup do areálu je povolený len s platnou vytlačenou vstupenkou. Hometicket musia byť vytlačené na kancelárskom papieri vo formáte A4 s čitateľným čiarovým kódom. Potvrdenie objednávky ani vstupenky v elektronickej, nevytlačenej forme nebudú akceptované. Obmedzenia pre návštevníkov sú ako vždy – prehľadávanie batožiny za účelom zníženia prenesenia zakázaných veci, medzi ktoré patria nože a iné ostré predmety, sklo, plechovky.

TS

Populárne články