Connect with us

Aktuality

Kaščák: Počasie nám praje, je úžasne sychravo a chladno

Published

on

Reklama

Organizačný tím Pohoda Indoor Camping Festivalu sa už dnes presunul do Trenčína, kde sa začína finálna príprava jedinečného kultúrneho podujatia so stanovaním pod strechou. Už v piatok 25. novembra 2011 o 12.00 hod. sa otvárajú brány festivalu, ktorý za dva dni ponúkne takmer osemdesiat predstavení, okrem silného hudobného programu sa môžu návštevníci tešiť aj na divadlo, filmy, tanečné workshopy, literárne čítačky, diskusie, ale aj spoločenské hry, kolotoče a štandardne bohaté služby.

[singlepic id=21358 w=320 h=240 float=left]Okrem nabitého programu na štyroch pódiách, ktoré sú umiestnené len do krytých priestorov, bude podujatie jedinečné aj kempovaním v temperovaných halách, čo ocenil aj britský odborný magazín IQ. „Pohoda Indoor je ďalší zo série indoorových festivalov, ktoré sa konajú mimo regulárnej letnej sezóny, ale je prvý, ktorý ponúka indoor camping,“ vyzdvihuje IQ. „Takýto koncept sme my ešte nikde nevideli, pôjde skutočne o jedinečnú príležitosť stanovať na jeseň a užiť si aj v chladnom počasí atmosféru letného festivalu,“ hovorí šéf organizačného tímu Michal Kaščák. „Počasie nám praje, je úžasne sychravo a chladno, a to je najlepšia príležitosť stráviť víkend v temperovaných halách počas prvého a dúfame, že nie posledného Pohoda Indoor Camping Festivalu. Je to ideálne počasie na stanovačku, akú bežne nezažijete.“

Reklama

Okrem vystúpenia špičkových zahraničných kapiel ako Hadouken!, New Young Pony Club, Polar Bear, Esben and the Witch či Paris Suit Yourself sa na festivale uskutoční aj niekoľko svetových premiér – udalosťou bude určite prvý koncert nového projektu hudobného mága Mariána Vargu Noneto, do ktorého okrem Moyzesovho kvarteta zapojil aj dychové kvinteto. Ako poznáme Mariána, pôjde istotne o hudobnú chuťovku. Prvýkrát budú mať návštevníci možnosť vidieť aj nový dokument Zuzany Piussi Muži revolúcie, hneď dva filmy premiérovo uvedie Marcel Nevín – krátky dokument o Bažant Pohode 2010 a hodinovú snímku o Bažant Pohode 2011.

[singlepic id=20904 w=320 h=240 float=left]Po prvýkrát sa na Slovensku predstaví bývalá speváčka skvelej britskej kapely Zero 7 Sophie Barker so svojím sólovým pesničkárskym projektom, premiéru si odbije príjemná britská zostava Submotion Orchestra, ale aj fínske kvarteto Pintandwefall. „Tieto štyri jašivé Fínky sme objavili len nedávno v nemeckom Hamburgu, bolo to určite najlepšie vystúpenie, aké sme videli na festivale Reeperbahn,“ hovorí na margo dievčat šéfka produkcie Katarína Kintlerová. Slovenská premiéra čaká aj Tagesnotizen, spoločný projekt legendy českej alternatívy Mikoláša Chadimu, jeho kapely MCH Band a rešpektovanej nemeckej speváčky Dagmar Krause, a rovnako aj Divadlo na tahu, ktoré špeciálne na Pohoda Indoor Camping Festival prinesie hru Vernisáž II aneb Pět tet, pokračovanie slávnej jednoaktovky Václava Havla z roku 1975.

Reklama

Text: Tlačová správa Foto: M. Palkovič a pohodafestival.sk

Populárne články