Connect with us

Kultúra

Elisabeth Lohninger zavedie poslucháčov mimo čas a priestor

Published

on

Reklama

Talentovaná a kritikmi ospevovaná speváčka Elisabeth Lohninger, pôvodom z Rakúska, žijúca v New Yorku sa predstaví v Piešťanoch po prvýkrát už tento piatok 4. apríla o 20.00 h v Art Jazz Gallery Kursalon. Sprevádzať ju bude medzinárodné kvarteto: Walter Fischbacher – klavír, klávesy, Petr Dvorský – kontrabas, Martin Novák / Tomáš Hobzek – bicie.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=rBa2Ynt4V6Y[/youtube]

Reklama

Bezpočet farieb a možností – niečo podobné by vám mohlo prísť na um, ak by ste sa snažili popísať umenie Elisabeth Lohninger. Speváčka a hudobníčka, pôvodom z Rakúska a pôsobiaca v New Yorku, zapôsobila na publikum a kritikov najmä svojimi groovmi, zdôrazňujúcimi originalitu a jej obrovskú radosť zo spievania. V jej hudbe možno vnímať vplyv hudobníkov ako Bobby McFerrin, Kate McGarry, Sting a Joni Mitchell, všetky tieto vplyvy ale pretavuje do vlastného pohľadu na hudbu a okolitý svet.

Jej texty sú tiež hlboké a posiľňujúce – berú poslucháča na cestu do miest mimo čas a priestor… Okrem pravidelného vystupovania v newyorských hudobných kluboch navštevuje často aj Európu. Tlač ju často označuje prívlastkami ako oslnivá a jej hudbu ako nádherne emotívnu, inšpirujúcu a dokonalú.

Reklama

Elisabeth vyštudovala klasickú hudbu a jazz. Po presťahovaní do New Yorku sa spojila s pianistom Walterom Fischbacherom, s ktorým založili duo Perfect Roommates. Spolupracujú už skoro dvadsať rokov a na jarnom turné po Čechách, Morave a Slovensku ich budú sprevádzať špičkoví české džezmeni.

REKLAMA:

Monitoring_dirofilaria_pes

V roku 2000 vydala pop-sulové CD „Alien Lovers“, ktoré je ďalšou ukážkou jej štylistickej univerzálnosti. V roku 2003 napísala a produkovala svoju prvú hudbu k filmu, neskôr spolupracovala na piesňach pre niekoľko TV show. Od roku 2002 učí na prestížnej New School Jazz Department v New Yorku. Ďalšie CD z roku 2004 Beneath Your Surface získalo množstvo hviezdnych recenzií a malo za následok rad koncertov po celej Európe. Na novom CD The Only Way Out Is Up spojila jazz, pop a drum&bass, aby vytvorila hudobnú naládu, ktorá je vzrušujúca, emocionálne nabitá a absolútne autentická.

Na koncert pozýva všetkých priaznivcov dobrej hudby International jazz Piešťany, n.o. a lístok bude stáť 4 €.

Text a foto: Tlačová správa

Populárne články