Úvod Kultúra Dom umenia ponúkne vo februári množstvo kultúrnych podujatí

Dom umenia ponúkne vo februári množstvo kultúrnych podujatí

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Február v Dome umenia ponúkne obyvateľom a návštevníkom mesta množstvo kultúrnych podujatí. Tešiť sa môžu na viaceré filmy, divadelné predstavenia a dva priame prenosy z Metropolitnej opery v New Yorku. Kompletný program veľkej sály nájdete nižšie.

2. február 2018 16.00 hod.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Jo Nesbø: Časovaňa doktora Proktora 

Zamilovaný Doktor Proktor cestuje späť v čase v zúfalej túžbe zmeniť minulosť. Chce prekaziť svadbu medzi jeho milovanou Julliette a hrozným Claudeom Clichém, no zostáva uväznený v čase. Lisa a Nilly, Proktorove mladé spoločníčky a susedky musia znovu zakročiť. Časovaňou cestujú späť v čase, aby mu pomohli. Všetko sa zmení na búrlivé dobrodružstvo naprieč časom, v ktorom sa stretávajú s Napoleonom, ledva unikajúcemu spod gilotíny počas Francúzskej revolúcie a taktiež s Johankou z Arku, ktorá bola upálená na hranici za čarodejníctvo. Alebo že by nebola?

Časovaňa Doktora Proktora je farebný príbeh o troch kamarátoch, Lise, Nille a Doktorovi Proktorovi, spoločne odhodlaných urobiť všetko preto, aby zachránili históriu sveta – a lásku Fantastic Planet download. Časovaňa Doktora Proktora je už druhý film založený na detskom knižnom bestselleri Jo Nesba o tak trochu šialenom vynálezcovi Doktorovi Proktorovi.

Réžia: Arild Fröhlich
Hrajú: Emily Glaister, Eilif Hellum Noraker, Gard B. Eidsvold, Kristin Grue a ďalší.
Rodinná komédia Nórsko / Nemecko 2015
Nórčina, nemčina, slovenský dabing, 95 min., MP

Vstupné: 3,-€ / predaj vstupeniek v pokladni Domu umenia

PLATÍ zľava ZŤP !

6. február 2018 18:00
Niť z prízrakov – film

Niť z prízrakov rozpráva príbeh o mužovi posadnutého zničujúcou dokonalosťou. Muža natoľko sústredeného na každučký detail, že mu medzi prstami uniká všetko podstatné. Muža, ktorého láska zničila, ale aj zachránila. Záleží na uhle pohľadu. Úspešný tvorivý tandem Paul Thomas Anderson a Daniel Day-Lewis si zopakovali spoluprácu a po oscarovej lahôdke Až na krv stvorili ďalší film, ktorý sa môže zaradiť medzi nezabudnuteľné.

Scenár, réžia a kamera: Paul Thomas Anderson
Hrajú: Daniel Day-Lewis, Vicky Krieps, Lesley Manville a ďalší.
Dráma USA 2017, anglicky s českými titulkami, 130 min., MP-12

Vstupné: 5,-€ / predaj vstupeniek v pokladni Domu umenia

PLATÍ zľava ZŤP 증인 1080p 다운로드!

8. február 2018 18.00 hod.
Päťdesiat odtieňov slobody – premiéra filmu

Fenomén Päťdesiat odtieňov vstupuje do tretej, záverečnej fázy. Anastasia Steele a Christian Grey sa dobrovoľne zriekli svojej slobody a pred svadobnými svedkami povedali rozhodné “Áno”. Žiť šťastne až do smrti im ale dopriate nebude. Režisér James Foley (Päťdesiat odtieňov temnoty) okorenil pikantnú erotickú romancu poriadnou dávkou thrilleru a svojím hrdinom pripravil niekoľko nečakaných a nepríjemných prekvapení.

Hrajú: Jamie Dornan, Dakota Johnson, Marcia Gay Harden, Eric Johnson, Rita Ora a ďalší.
Thriller USA 2018, anglicky so slovenskými titulkami, 105 min., MP-18

Vstupné: 5,-€ / predaj vstupeniek v pokladni Domu umenia

PLATÍ zľava ZŤP !

10. február 2018 18.00 hod.
NÁPOJ LÁSKY (G.Donizetti) – priamy prenos z MET Opery New York

Klenot talianskej komickej opery Nápoj lásky v réžii Bartletta Shera diriguje Domingo Hindoyan StarCraft Infinite Map. Pretty Yende sa predstaví ako rozmarná Adina a Matthew Polenzani ako Nemorino, dedinský mládenec, ktorý sa do nej zamiluje. Davide Luciano v Metropolitnej opere debutuje v role Adininho arogantného snúbenca Belcora a Ildebrando D’Arcangelo stvárni podvodníka Doctora Dulcamaru, ktorý ponúka lieky na všetko. Domingo Hindoyan debutuje ako dirigent.

Dirigent: Domingo Hindoyan
Réžia: Bartlett Sher
Scéna: Michael Yeargan
Kostýmy: Catherine Zuber
Svetelný dizajn: Jennifer Tipton

Obsadenie: Pretty Yende (Adina), Matthew Polenzani (Nemorino), Davide Luciano (Belcore), Ildebrando D’Arcangelo (Dulcamara)

Vstupné:
12,-€ / základné vstupné za jednu vstupenku – 1 predstavenie
6,-€ / zľavnené vstupné za jednu vstupenku – 1 predstavenie pre študentov a dôchodcov, ZŤP a ZŤP-S

12. február 2018 19.00 hod.
Rodinný prievan – divadlo

Skvelá súčasná komédia z rodinného prostredia. Matka má vždy pravdu, aj keď ju náhodou nemá. Traja muži a tri ženy, to nikdy neveští nič dobré.
Mikroskopický náhľad do života jednej rodiny, ktorá je “postihnutá” tým najkrajším spôsobom… Čo až sa dá vydržať?

Obsadenie: Marta Sládečková, Matej Landl, Pavol Šimun, Kristína Svarinská, Kristína Greppelová, Ondrej Bortlík
Réžia: Martin Mňahončák

Vstupné: 14 €

14. február 2018 18.00 hod.
Všetky prachy sveta – film

V roku 1973, presne v deň svojich 16-tych narodenín, v Ríme zmizol John Paul Getty III., vnuk jedného z najbohatších mužov sveta, ropného magnáta J 구글플레이스토어 apk 다운로드. Paula Gettyho. O dva dni neskôr jeho matku kontaktovali únoscovia a žiadali výkupné 17 miliónov dolárov. Ona sama toľko peňazí nikdy nemala, preto jej nezostáva nič iné, len poprosiť o pomoc chlapcovho starého otca. Miliardár (Christopher Plummer) je však nemilosrdný a jej žiadosť odmietne. Zúfalá matka (Michelle Williams), sa ho snaží presvedčiť, že ide o život jej syna, ktorému brutálne ubližujú. Getty za ňou pošle svojho zástupcu (Mark Wahlberg), aby chránil jeho záujmy a hlavne majetok v tomto prípade. Čas beží, únoscovia sú netrpezliví a mladému Paulovi nezostáva veľa času. Podarí sa starého otca presvedčiť, že on jediný môže vnuka zachrániť a dokázať, že láska má predsa len väčšiu hodnotu ako peniaze?

Réžia: Ridley Scott
Hrajú: Mark Wahlberg, Michelle Williams, Christopher Plummer a ďalší.
Dráma, thriller USA 2017, anglicky s českými titulkami, 135 min., MP-15

Vstupné: 5,-€ / predaj vstupeniek v pokladni Domu umenia
PLATÍ zľava ZŤP !

16 애국전선 다운로드. február 2018 19.00 hod.
Divadlo Hlavina – Ako sme sa hľadali

Do Trnavy v roku 1584 ušla z Radošiny žena Macka Poliaka. Udalosť znepokojujúca, nevídaná, neslýchaná. Na kamarátku Etelu padla voľba dať túto vec do poriadku a tak sa začína jej putovanie, hľadanie, blúdenie.

Cestou do Trnavy sa stratí v čase i v krajine, ocitne sa vo Viedni, Pressburgu i Ostrej lúke, stretne mnoho osobností, napríklad Napoleona, Mozarta, Štúra, Hviezdoslava, Jessenia, Jonáša Záborského… Dozvedá sa veľa o svete, ľuďoch, objavoch. Do Trnavy síce nepríde, avšak jej pátranie márne nebolo. 

Ako sme sa hľadali je už osemnástym titulom divadla Hlavina. Či sa divadelníkom nájsť podarilo, posúdi už len divák. Veríme že áno.

Stanislav Štepka: AKO SME SA HĽADALI – Správa z hlavnej cesty
Hudba: JÁN MELKOVIČ (piesne) LENKA GÁLISOVÁ (scénická hudba) Hudobné naštudovanie a podklady: LENKA GÁLISOVÁ, JURAJ HAŠKO
Choreografia: KRISTÍNA JANČOVIČOVÁ
Produkcia: MÁRIA ESCHEROVÁ
Réžia: STANISLAV ŠTEPKA

OSOBY A OBSADENIE

Etela Vlasáková MARTINA KRIŠTOFOVÁ
Macko Poliak, Albrecht, Muž ONDREJ ČERŇAN
Richtár, Turek 1, Murgaš BOHUŠ MOČKO
Prísediaci, Vojak 1, J.M.Hurban FRANTIŠEK VIČAN
Gašpar, Rakovský, Ján Jessenius, Salieri, Štúr, Robotník MARTIN MIHALIK
Dievča, Pútnička, Vychovávateľka, Adela Ostrolúcka KRISTÍNA JANČOVIČOVÁ
Turek 2, Pútnik, Pútnik MIROSLAV KĽUČKA
Vojak 2, Napoleon, Andrej Sládkovič, Aleš MARTIN BAČIK
Pútnička, Kuchárka, B.S. Timrava MÁRIA ESCHEROVÁ
Pútnička, Anička Jurkovičová BARBORA PETRÁŠOVÁ
Mozart, Marína, Warholová, LENKA GÁLISOVÁ
Bernolák: BORIS BAČIK alebo MARTIN MIHALIK
Jonáš Záborský, Vajanský, Hviezdoslav MARIÁN URBÁNEK

 

Vstupné: 8 €

21 올인포커 다운로드. február 2018 16.00 hod.
Miro Jaroš – ŤUKI TOUR 2 – koncert pre (ne)poslušné deti

Po veľkom úspechu bude turné pokračovať od februára do mája aj v ďalších slovenských mestách. Miro s kapelou zahrajú naživo všetky najväčšie hity doplnené o niekoľko noviniek.

Deti sa s Mirom naučia postarať o ŠTENIATKO, vydajú sa na CESTU DO ROZPRÁVKY, zatancujú si pri pesničke MOJE TELO či vyskáču sa pri POĎ CVIČIŤ! Hlasné spievanie je vítané!

Na koncerte si zatancujú nielen deti ale aj rodičia. Po predstavení bude autogramiáda a fotenie s Mirom a kohútikom Ťukim. Každé dieťa dostane na koncerte k vstupenke darček – plyšáka Ťukiho. Koncert trvá cca 55 minút. Nie je vhodný pre deti do 3 rokov a pre deti zle znášajúce hlasnú hudbu.

Vstupné sa platí na osobu a bez platnej vstupenky vám nebude vstup na koncert umožnený.

Vstupné: 10,-€ / predaj vstupeniek v pokladni Domu umenia a cez www.ticketportal.sk
Zľava ZŤP neplatí !

22 Download cryea.dll. február 2018 18.00 hod.
Aféra v Pentagone – premiéra filmu

Keď vláda klame, noviny sa musia postaviť na stranu pravdy. Aféra v Pentagone je napínavou drámou z prostredia najvyšších politických kruhov USA. Rozpráva skutočný príbeh Kay Grahamovej (Meryl Streep), vydavateľky The Washington Post, a jej vedúceho redaktora Bena Bradleeho (Tom Hanks), ktorí sa pustia do boja s vládnou mašinériou. Chcú zverejniť exkluzívny materiál odhaľujúci fakty, ktoré americká vláda pred verejnosťou ukrývala takmer tri desaťročia. V nerovnom súboji obaja riskujú nielen svoje kariéry, ale aj osobnú slobodu, aby pomohli vyniesť na svetlo dlho utajovanú pravdu o tzv. Pentagon Papers.

Réžia: Steven Spielberg
Dráma USA 2017, anglicky s českými titulkami, 116 min., MP-15

Vstupné: 5,-€ / predaj vstupeniek v pokladni Domu umenia
PLATÍ zľava ZŤP !

La Boheme

24 február 2018 18.30 hod.
BOHÉMA (G.Puccini) – priamy prenos z MET Opery New York

V klasickej inscenácii Bohémy v réžii Franca Zeffirelliho, najviac uvádzaného diela v Metropolitnej opere, sa predstavia vynikajúci mladí speváci Fondant Fondant love download. Sonya Yoncheva stvárni Mimi a Michael Fabiano vášnivého básnika Rodolfa. Susanna Phillips si zopakuje koketnú Musettu, v úlohe jej milenca maliara Marcella vystúpi Lucas Meachem. Roly Schaunarda sa zhostí Alexey Lavrov a roly Marcellovho priateľa Collina Matthew Rose. V dvojrole Benoita a Alcindora sa predstaví Paul Plishka. Diriguje Marco Armiliato.

Dirigent: Marco Armiliato
Réžia: Franco Zeffirelli
Scéna: Franco Zeffirelli
Kostýmy: Peter J. Hall
Svetelný dizajn: Gil Wechsler
Obsadenie: Sonya Yoncheva (Mimi), Susanna Phillips (Musetta), Michael Fabiano (Rodolfo), Lucas Meachem (Marcello), Alexey Lavrov (Schaunard), Matthew Rose (Colline), Paul Plishka (Benoit/Alcindor)

Vstupné:
12,-€ / základné vstupné za jednu vstupenku – 1 predstavenie
6,-€ / zľavnené vstupné za jednu vstupenku – 1 predstavenie pre študentov a dôchodcov, ZŤP a ZŤP-S

26. február 2018 19.00 hod.
TENNESSEE WILLIAMS Sklenený zverinec

Rodinná dráma Tennesseeho Williamsa prináša dojímavý príbeh o matke a jej dvoch deťoch.

Čo teraz? Čo s nami bude? Čo naša budúcnosť?

V ťažkých sociálnych pomeroch preberá finančnú zodpovednosť za celú rodinu syn Tom, ktorý dennodenne drie v továrni na topánky, aby zabezpečil chod domácnosti a každú noc mohol slobodne snívať v kine. Matka Amanda sa snaží pre svoje deti vybojovať lepší život, ako bol ten jej, často aj za cenu hádok, napätia a nátlaku. Rozhodne sa, že jediná cesta, ktorá ich môže vyviesť z biedy a zabezpečiť svetlejšiu budúcnosť, je vydaj dcéry Laury Share the gothic ttf download. To však nie je také jednoduché, keďže Laura žije vo svojom vlastnom svete, plnom malých sklenených zvieratiek. Všetci očakávajú veľkú zmenu, keď do príbytku Wingfieldovcov príde na návštevu Jim, milý mladý muž.

Rodinný život s človekom, ktorého spoločnosť vníma ako „iného“, prináša aj množstvo úsmevných situácií, posolstvo o hľadaní vnútorného pokoja a slobody, o snoch a nádejach, ktoré sa často míňajú s našimi životmi.

Jeden z najznámejších titulov svetovej drámy ponúkajúci hercom veľké charaktery, divákom nevšedný umelecký i ľudský zážitok, ožije po najprestížnejších svetových javiskách a filmovom plátne aj na javisku Divadla Aréna.

“SKLENENÝ ZVERINEC uvádzame na základe špeciálnej dohody s University of South, Sewanee, Tennessee.”

„THE GLASS MENAGERIE is presented through special arrangement with the University of the South, Sewanee, Tennessee.“

( Predstavenie trvá 2 hod. 35 min. s 15 min. prestávkou )

Tvorcovia:

Réžia: Martin Čičvák

Preklad: Martin Čičvák / Matěj Dadák

Dramaturgia: Martin Kubran / Saša Sarvašová

Scéna: Tom Ciller

Kostýmy: Nina A. Stillmark

Hudba: Ivan Acher

Hrajú:

Amanda Wingfieldová – Emília Vášáryová

Tom Wingfield – Alexander Bárta

Laura Wingfieldová – Ivana Uhlířová

Jim O’Connor – Tomáš Maštalír

Vstupné: 20,- a 22,- €

Predaj vstupeniek v pokladni Domu umenia a cez www.ticketportal.sk a program Domu umenia nájdete aj na www.navstevnik.sk kde je možné si ON-LINE rezervovať lístky 구글지도 이미지 다운로드.

-Zdroj a foto: Dom umenia-

REKLAMA