Connect with us

Kultúra

Deň pouličného umenia už zajtra

Published

on

Reklama

EMERALD Music House pozýva na druhý ročník festivalu pouličného umenia, ktorý sa uskutoční v sobotu, 5.8.2017, od 15.00 do 22.00 v centre mesta Piešťan. Tešiť sa môžete na množstvo vystúpení napríklad aj v netradičnej kombinácii electronic world music v podaní JuJu Pladanet Dub a folklóru piešťanského súboru Žito o 21:15 h na Námestí slobody.

V porovnaní s prvým ročníkom je hudobný program tohtoročného festivalu sústredený na dve koncertné miesta, Námestie slobody a Kolonádový most, na ktorých účinkujúci predstavia vlastnú hudobnú tvorbu, primárne so zameraním na folk a world music. Do programu Piešťany Street Art Festival 2017 pribudli aj sprievodné aktivity ako sú graffiti (starý plot okolo hotela Slovan), maľovanie obrazov, maľovanie na tvár a ukážky remeselných prác.

Reklama

Okrem vystúpení, ktoré sú súčasťou oficiálneho programu festivalu bude centrum mesta zároveň aj voľnou zónou pre prechádzajúcich buskerov. Zahrať si môže prísť každý, pretože hlavnou ideou festivalu je ponúknuť priestor všetkým, bez výberových a vekových kritérií.

„Nesúťažíme o najlepšieho, najtalentovanejšieho a najformovateľnejšieho hudobníka, ulica sama posúdi, či chce prezentovanú tvorbu počúvať“, hovorí organizátor festivalu, Branislav Galo

Reklama

Predstavenie jednotlivých účinkujúcich nájdete na FB stránke organizátorov. 

TS/red

Populárne články