Úvod Kultúra Bezpečne za kultúrou v Trnavskej župe

Bezpečne za kultúrou v Trnavskej župe

REKLAMA

Trnavský samosprávny kraj získal 20 tisíc eur z dotačnej výzvy Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky, vďaka čomu zrealizuje projekt „Bezpečne za kultúrou“ the oa 다운로드. Cieľom výzvy bolo pomôcť realizovať aktivity zamerané na zmiernenie dopadov koronakrízy v regiónoch.

„Fungovanie všetkých našich 18-ich kultúrnych inštitúcií výrazne ovplyvnila pandémia ochorenia Covid-19 Pebook app. Nakoľko čelia vysokým finančným výpadkom, nakúpili sme pre ne hygienické potreby a ochranné prostriedky. Chceme, aby sa zamestnanci i návštevníci cítili pri získavaní umeleckých zážitkov bezpečnejšie,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič Endhiran 다운로드.

REKLAMA
PN Taxi
Dompek Pizza 2021
Buenos pizza  burger

Realizácia projektu prispeje k zabezpečeniu dodržiavania protiepidemiologických opatrení v 18-ich kultúrnych inštitúciách v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja Download Cadillac and Dynaso. Ide predovšetkým o opatrenia zamerané na prevenciu šírenia nového koronavírusu, ktorými sú prekrytie horných dýchacích ciest, dezinfekcia rúk, či priestorové rozostupy solidworks 다운로드.

Popri nákupe materiálu kraj zabezpečí aj jeho následnú distribúciu. Okrem zmiernia dopadov koronakrízy na činnosť organizácií je cieľom projektu aj oživenie a rozvoj kultúry a cestovného ruchu.

Šesť župných múzeí, štyri osvetové strediská a dve galérie sú otvorené pre individuálnych návštevníkov a neustále prinášajú nové výstavy. Ponúkajú teda príležitosť na kultúrne vyžitie v období pandémie ochorenia Covid-19.

V bežnom režime fungujú aj štyri knižnice, ktoré čitateľov nabádajú, aby na nové myšlienky prichádzali v bezpečí domova aj počas sychravej jesene a blížiacich sa dlhých zimných večerov.

Predstavenia v Divadle Jána Palárika v Trnave sú dočasne zrušené, no aktuálne prebiehajú skúšky novej inscenácie o trnavskom futbale. Hvezdáreň a planetárium v Hlohovci pokračuje v plnení svojich vedecko-výskumných úloh.

Zdroj: Tlačová správa TTSK

REKLAMA