Connect with us

Komunálne voľby 2014

Diskutovali o športe, dali by naň viac peňazí

Published

on

Reklama

Šiesti kandidáti o kreslo primátora mesta v nadchádzajúcich komunálnych voľbách, opäť debatovali v pondelok pred kamerami lokálnej internetovej televízie. Hlavnou témou bol šport. Väčšina zúčastnených si zaspomínala na svoju aktívnu minulosť a zhodli sa, že mesto by sa malo venovať podpore fyzickej aktivity občanov tak, aby bola spravodlivá pre rôzne druhy športu.

hokej pn pp

Reklama

Debatu, ktorá sa konala v kaviarni Kursalonu moderoval tak, ako po prvý raz, Ján Babič. Ako prvá hovorila Jarmila Staneková, podľa ktorej tu napríklad chýba súvislá koncepcia športu a mali by sme si ujasniť, aké formy športu budeme podporovať. Miloš Tamajka okrem iného spomenul, že položka v rozpočte na šport je nedostatočná a taká kultúra ju až trikrát prevyšuje, preto by malo zastupiteľstvo prehodnotiť výšku podpory. Podľa Andreja Klapicu najrozšírenejšími športmi, ktorým sa Piešťanci venujú sú cyklistika, hokej a plávanie, ale pre rodiny je účasť na športovaní aj finančnou záťažou a mesto by malo vytvoriť  podmienky, aby bola čo najnižšia.

cyklisti na ceste

Reklama

Ladislav Benedikovič hovoril o tom, že podľa jeho skúseností majú  Piešťany  asi najvyšší počet športových klubov a združení na Slovensku a myslí si, že štát málo podporuje šport, takže jeho podpora zostáva úlohou mesta. Remo Cicutto pripomenul, že hoci samotná prevádzka klubov či združení je finančne náročná, dokážu využiť podmienky a potenciál, ktorý na území mesta majú a zorganizovať mnohé významné podujatia.  Ako posledný vystúpil Tomáš Hudcovič, ktorý súhlasil s názormi diskutujúcich – chýbajúca koncepcia a nedostatok financií, ktoré by podľa neho mali byť z rozpočtu mesta spravodlivejšie prerozdelené, napríklad bodovacím systémom, ktorý používa mesto Michalovce.

Celú diskusiu si môžete pozrieť na www.piestanytv.sk.

(ad, foto: archív PNky)

Populárne články