Úvod Koktail ŽiWell spúšťa permanentný výmenný bazár, v sobotu je na pláne Zóna bez...

ŽiWell spúšťa permanentný výmenný bazár, v sobotu je na pláne Zóna bez peňazí

REKLAMA
Esesko

Komunitné centrum ŽiWell zažije v sobotu 9. apríla od 13:00 už piatu Zónu bez peňazí, vďaka ktorej sa môžete zbaviť funkčných vecí, ktoré už nepotrebujete a naopak získať niečo potrebné Sunnyside downloads. Organizátori z občianskeho združenia Sieť Dobra ju pripravili v spolupráci so zoskupením Projekt Život a OZ Kvas. Dobrovoľníčka z Francúzska Ludivine Lemaitre navyše prišla s nápadom zavedenia permanentnej „bazárovej“ alebo bezpeňažnej police, ktorú už teraz nájdete na terase ŽiWllu gunshots. Vďaka nej môžete anonymne darovať vaše nepotrebné veci niekomu, kto ich ešte naplno využije. Ludivine sme sa spýtali, čo ju inšpirovalo k nápadu a prečo je podľa nej darovanie vecí dôležité 퍼펙트 월드 다운로드.

Ako si dostala nápad na vytvorenie „bazárovej“ police?

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Počas „Zóny bez Peňazí“, udalosti v ŽiWlli som si všimla, že veľa ľudí má rôzne veci, ktoré už nepoužíva a chcú sa ich zbaviť. S výnimkou tejto udalosti, ktorá sa koná len niekoľkokrát do roka, existujú podľa mňa aj ľudia, ktorí sa nemôžu zúčastniť akcie, ale určite by sa chceli zapojiť  a podarovať svoje funkčné veci Sketch Crack. Všimla som si tiež, že v ŽiWlli boli k dispozícii na terase knihy, ktoré si ľudia mohli odniesť a tieto zmizli v priebehu niekoľkých dní. To je dôvod, prečo som dostala nápad na zriadenie stáleho miesta výmenného bazáru 13-hour download.

Okrem toho v mnohých iných krajinách už existujú tieto permanentné výmenné skrinky, ktoré majú naozaj veľký úspech. Či už v podobe políc alebo úložných boxov, existuje tento systém v mnohých mestách po celom svete, je veľmi jednoduchý a veľmi dobre funguje internet attachments. Tak prečo to nevyskúšať v Piešťanoch?

Aký je účel tohto permanentného bazáru?

Princíp je jednoduchý. Táto bazárová polica je miesto, kde nedochádza k výmene medzi obyvateľmi mesta, ale k anonymnému darovaniu Russen Crack. Tí, ktorí majú prebytok kníh, CD, DVD, hier, hračiek, oblečenia, alebo čokoľvek iného, to poskytnú zdarma tým, ktorím by sa to mohlo hodiť Sesse download. Je dôležité dávať tam len veci, ktoré sú funkčné a použiteľné, nie na vyhodenie a môžu niekomu poslúžiť a je tým pádom nezmyselné ich len tak vyhodiť 윈도우 글꼴 다운로드. Do výmennej police sa tak môžu dostať veci, ktoré poslúžia ľuďom čo si ich nemôžu dovoliť.

Prečo by niečo takéto malo zaujať ľudí 오목 게임 다운로드?

Tento projekt umožňuje odoslať posolstvo zdieľania. Kým dnes takmer všetko súvisí s peniazmi, takáto výmena je nezištná a dokáže spôsobiť radosť a potešenie ľuďom z dávania a prijímania bez toho, aby vedeli kto je príjemca a kto darujúci. To tiež zvyšuje povedomie o trvalo udržateľnom rozvoji, propaguje to myšlienku opätovného využitia vecí namiesto ich nezmyselného vyhadzovania a kupovania nových.

Takže ak máte doma predmety, ktoré viac nepoužívate, ale mohli by poslúžiť niekomu inému, neváhajte a nechajte ich v našej „bazárovej“ polici na terase komunitného centra ŽiWell!

12884527_10209441360411330_600165107_n

-lt/Foto: lt/Grafika: Sieť Dobra-

REKLAMA