Connect with us

Koktail

ŽiWell otvorili presne pred štyrmi rokmi, cez víkend zažije oslavu

Published

on

Reklama

ŽiWell otvorila skupina aktívnych Piešťancov 12. decembra v roku 2012 o 12 hodine a dvanástej minúte s cieľom vytvoriť priestor pre rôzne komunitné aktivity. Interiér bývalej kaviarne v Leierovom dvore prešiel predtým obnovou, pričom nový priestor zažil za štyri roky svojej existencie stovky rozličných podujatí. Komunitné centrum teraz čaká oslava, ktorá je na pláne v sobotu 17. decembra a tešiť sa môžete napríklad na vystúpenia kapiel Květy a Fano suite.

Reklama

KVĚTY
Skupina KVĚTY existuje už od začiatku tohoto tisícročia Po celú dobu sa výrazne menil jej zvuk. Začiatkom roka 2016 hrá v novej zostave, zameranej viac na elektroniku. Aj keď je experimentálna, počet poslucháčov kapely sa rozrástol do veľmi širokého spektra. Oceňované sú silné texty, aranžérská farebnosť, brilantné výtvarné riešenie obalov dosiek, živelné koncerty a prítomnosť humoru. Kapela získala napríklad ocenenia Vinyl, Anděl, Apollo a v lete vyšlo jej desiate CD s názvom „Miláček slunce“, ktorým Květy oslávili pätnásť rokov svojej existencie.

FANO SUITE
Kedysi bolo nosenie poštárskej kapsy najobľúbenejšou prácou piešťanských hudobníkov. Dnes je posledným Mohykánom v meste Kamil Fano. Po vydaní svojho debutového albumu Grotesque v roku 2006 (Slovensko, Česko, Poľsko a Portugalsko) sa Fano vydáva na koncertnú šnúru so svojím neobohraným akustickým zvukom a jedinečným prístupom k folkovému pesničkárstvu. A keď práve nehrá na gitare, aj dnes vysadne na poštársky bicykel a roznáša správa, dobré aj zlé.

Reklama

Jedného dňa odvial čerstvý atlantický vietor Bárbaru Barros z pódia filharmónie a cez Londýn ju dovial až do Piešťan. Uloží deti k teplu kozuba a pridá sa k Fanovi so svojimi barokovými husľami. A napokon obor s kontrabasom. Marián Mišík vo svojej miniatúrnej schránke sa pridá s chuťou do hrania a hltá poštárove litery. Bárbara stále hráva klasickú hudbu po celom svete a s Mariánom vystupuje aj na koncertoch legendárnej kapely Punto & rybacé hlavy.

-inf/Zdroj: Komunitné centrum ŽiWell-

Populárne články