REKLAMA
GM Dental Zubar

Železničná trať spájajúca Piešťany s obcami Trebatice, Krakovany a mestom Vrbové čaká v sobotu 29. októbra oslava 110 výročia jej otvorenia Notosans. Vo vestibule železničnej stanice bude od 10:00 prebiehať Spomienková slávnosť, ktorá ponúkne zaujímavý program. Trať začala stavať ešte v roku 1905 firma G 인텔리j 무료 다운로드. Gregersen a synovia z Budapešti a do prevádzky bola uvedená 27. októbra 1906. Na účastníkov oslavy čakajú rekreačné jazdy na pákových drezínach, ale aj tri jazdy na motorovom vláčiku do Vrbového a späť, výstava historických fotografií a vystúpenie dychového orchestra. 

vlak

REKLAMA
Chlapci na panvici
Sheriff Taxi Piešťany
Knebl
Dompek Pizza donaskova sluzba

Na oslave uvidíte výstavu historických fotografií 수능 영단어 다운로드. Jazdu historickým motorovým vlakom na trati Piešťany-Trebatice-Krakovany-Vrbové a späť budú spríjemňovať tóny cisársko-kráľovského komorného dychového orchestra z Bratislavy v historických uniformách 아이리스 17 다운로드. Na návštevníkov čakajú rekreačné jazdy na šliapacej a pákovej drezine. Oslavu sa podarilo zorganizovať vďaka iniciatíve poslanca Mestského zastupiteľstva a člena Seniorského parlamentu Petra Veverku easeus todo backup. Akciu finančne podporí nadšenec železničnej dopravy a piešťanský podnikateľ Branislav Neumair.

V súčasnosti trať využívajú nadšenci železničných tratí v občianskom združení ČANGO na turistické a spomienkové jazdy Seongnam City Health Center. Konajú sa tu aj Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v jazde pákových drezín.

Podujatie podporil hlavný partner spoločnosť ABATEK a partneri Spoločnosť Považské Dráhy, OZ Čango, KORA, AQUACENTRUM SK, Pavol Maráček – Empiria, Slovenské liečebné kúpele Piešťany, EKOM, Reštaurácia ŽiWell, TELUX, OZ AkSen, Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany, Ján Horňák, Mário Višňovský – EMAILA, Trade Tising, STAKOTRA MANUFACTURING, SIMEA, Respect Slovakia, Reštaurácia MAGURA, Restaurant & Cafe #19, Kúpeľný ostrov, ProDES, Balneologické múzeum, Železnice Slovenskej republiky, Milan Vančo – Klub filatelistov, OZ Cesta pomoci, Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera, Stredná odborná škola technická Piešťany, Stredná odborná škola záhradnícka Piešťany a POSSIBILITAS – centrum zdravia Piešťany ghost32.

110 vyrocie Zeleznice okt16-final

-lt/Zdroj: OZ Čango, Petr Veverka, Jiří Rais/Foto: archív, JR-

REKLAMA