Connect with us

Koktail

Železnicu čaká oslava 110. výročia, jazdiť budú drezíny i vláčik-motoráčik

Published

on

Reklama

Železničná trať spájajúca Piešťany s obcami Trebatice, Krakovany a mestom Vrbové čaká v sobotu 29. októbra oslava 110 výročia jej otvorenia. Vo vestibule železničnej stanice bude od 10:00 prebiehať Spomienková slávnosť, ktorá ponúkne zaujímavý program. Trať začala stavať ešte v roku 1905 firma G. Gregersen a synovia z Budapešti a do prevádzky bola uvedená 27. októbra 1906. Na účastníkov oslavy čakajú rekreačné jazdy na pákových drezínach, ale aj tri jazdy na motorovom vláčiku do Vrbového a späť, výstava historických fotografií a vystúpenie dychového orchestra. 

vlak

Reklama

Na oslave uvidíte výstavu historických fotografií. Jazdu historickým motorovým vlakom na trati Piešťany-Trebatice-Krakovany-Vrbové a späť budú spríjemňovať tóny cisársko-kráľovského komorného dychového orchestra z Bratislavy v historických uniformách. Na návštevníkov čakajú rekreačné jazdy na šliapacej a pákovej drezine. Oslavu sa podarilo zorganizovať vďaka iniciatíve poslanca Mestského zastupiteľstva a člena Seniorského parlamentu Petra Veverku. Akciu finančne podporí nadšenec železničnej dopravy a piešťanský podnikateľ Branislav Neumair.

V súčasnosti trať využívajú nadšenci železničných tratí v občianskom združení ČANGO na turistické a spomienkové jazdy. Konajú sa tu aj Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v jazde pákových drezín.

Reklama

Podujatie podporil hlavný partner spoločnosť ABATEK a partneri Spoločnosť Považské Dráhy, OZ Čango, KORA, AQUACENTRUM SK, Pavol Maráček – Empiria, Slovenské liečebné kúpele Piešťany, EKOM, Reštaurácia ŽiWell, TELUX, OZ AkSen, Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany, Ján Horňák, Mário Višňovský – EMAILA, Trade Tising, STAKOTRA MANUFACTURING, SIMEA, Respect Slovakia, Reštaurácia MAGURA, Restaurant & Cafe #19, Kúpeľný ostrov, ProDES, Balneologické múzeum, Železnice Slovenskej republiky, Milan Vančo – Klub filatelistov, OZ Cesta pomoci, Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera, Stredná odborná škola technická Piešťany, Stredná odborná škola záhradnícka Piešťany a POSSIBILITAS – centrum zdravia Piešťany.

110 vyrocie Zeleznice okt16-final

-lt/Zdroj: OZ Čango, Petr Veverka, Jiří Rais/Foto: archív, JR-

Populárne články