Connect with us

Koktail

Whisky v cestovateľskom kine pozýva na Srí Lanku

Published

on

Reklama
Reklama

Budhistická aj hinduistická kultúra, vysoké hory, množstvo divých slonov, opíc, delfínov a najväčšie veľryby na svete, nádherná tropická džungľa, tie z najlepších pláží v Ázii na turistami zatiaľ málo objavenom východe a severe, ktorý bol dlho neprístupný kvôli občianskej vojne, skvelé jedlo a príjemní ľudia. To všetko ponúka ostrov Srí Lanka alias Cejlón, o ktorom bude reč na ďalšom pokračovaní Whiskyho cestovateľského kina tento utorok 5. apríla od 19,00 h v Kursalone.

Spevák kapely Slobodná Európa Whisky, sa po dlhých rokoch cestovania po odľahlých kútoch piatich kontinentov rozhodol, vytiahnuť na svetlo sveta svoje mnohé zážitky a fotografie zo svojich výprav. Na svojich cestách Whisky navštívil viac ako 60 krajín, v ktorých sa zameriaval najmä na odľahlé oblasti s atraktívnymi prírodnými scenériami, zachovalými pôvodnými etnikami a kultúrami, bez turistického ruchu, ktoré často preskúmaval na motorke, na ktorej prešiel po cestách – necestách viac ako 20 000 km.

Precestoval napríklad Indiu (ktorú navštívil až 13 krát), Nepál (kde niekoľkokrát, sám bez nosičov, absolvoval pešie pochody cez Himaláje dlhé viac ako 500 km, cez sedlá vo výškach viac ako 5500 m.n.m.), Venezuelu, Laos, Indonéziu, Kamerun, Vietnam, Borneo, Peru, Albánsko, Sumatru, Austráliu,Čínu, Bolíviu, Filipíny, Afganistan, Kambodžu, Sulawesi, Kosovo, Chile, Maroko, Ladakh, Sikkim a mnohé ďalšie. Jeho dlhoročné skúsenosti filmového kameramana naznačujú tiež profesionálnu úroveň fotografií…

Reklama

-inf-, foto. archív PNKy

Populárne články