Connect with us

Novinky

Dnes v Piešťanoch Slobodná Európa a Bez ladu a skladu, zajtra Billy Barman

Dnes večer si v Pivovare ŽiWell môžete vychutnať koncert kapiel Slobodná Európa a Bez ladu a skladu. Zajtra v ŽiWell Kursalone koncert kapely Billy Barman.

Published

on

Reklama


Slobodná Európa a Bez ladu a skladu
štartujú svoju aprílovú koncertnú šnúru 5. 4. v Pivovare ŽiWell v Piešťanoch. Celkovo odohrajú osem koncertov na Slovensku a v Čechách.

Ťažko si predstaviť slovenskú hudobnú scénu bez týchto dvoch legendárnych kapiel. Zvukovo síce kráčajú odlišnými smermi, ale niečo ich spája. Obe začínali v undergrounde. Bez ladu a skladu a Slobodná Európa sú dlhoroční priatelia a majú príbuzné názory na mnohé témy, no až teraz sa dohodli, že vyrazia na spoločné turné. „Tieto koncerty vznikli spontánne v šatni na poslednom koncerte v Bratislave. Tam si každoročne voláme kapely, ktoré máme radi a niečo pre nás znamenajú. Tento rok to boli Bez ladu a skladu a to nadšenie so spoločného hrania tam bolo od začiatku.“ povedal k spoločnému turné Whisky spevák Slobodnej Európy.

Reklama

Turné po slovenských a českých mestách je jedinečnou príležitosťou, ako si užiť obe legendy na jednom pódiu. Parné valce, Podvod, Píšte všetci modrým perom, Pakáreň… Počas jedného večera zaznie toľko skvelých hitov, že by ste si to nemali nechať ujsť! It’s Only Underground (but i like it)!

Billy Barman pripravili už piaty štúdiový album a teraz vyrážajú predstaviť ho naživo svojim fanúšikom. GALÉRIA DUŠEVNÉHO ZDRAVIA je malým pozvaním do vnútorného sveta kapely, v ktorom sa za uplynulé roky začali vŕtať viac a viac. Album prináša celú škálu pocitov a emócií. Rovnakú ambíciu má aj nový koncertný program.

Reklama

Diváci na Slovensku a v Čechách sa môžu tešiť jedenásť koncertov na set, ktorý bude okrem nádielky totálnych noviniek obsahovať aj rokmi preverené skladby.

A aby toho nebolo málo, ako support / talizman príde s Biilly Barman aj Curly Simon s kapelou.

Koncert v ŽiWell Kursalone v Mestskom parku v Piešťanoch začína o 20:00 h.

Linky pre zakúpenie vstupeniek nájdete tu.

-red-

Populárne články