Connect with us

Koktail

V sobotu otvoria kláštory – v Piešťanoch chystajú bohatý program

Published

on

Reklama

Môže sa v kláštore pozerať telka? Chodia sestričky na dovolenky? Majú sestričky pod závojom vlasy? To sú otázky, ktoré ste si možno položili niekedy aj vy. V sobotu 27. júna na ne budete môcť získať odpovede, priamo od najpovolanejších.  Vrámci roka zasväteného života sa totiž v tomto termíne uskutoční Deň otvorených kláštorov na celom Slovensku a Piešťany nebudú výnimkou. Komunita Školských sestier de Notre Dame a komunita pátrov jezuitov pripravujú priestoroch záhrady kláštora na Kuzmányho ulici bohatý program.
klast

Podujatie začína o 11:00 h svätou omšou, ktorú budú celebrovať jezuiti i kňazi oboch piešťanských farností. Hrať a spievať bude zbor Don Bosca. Po sv. omši nasleduje „lokšapárty“, ktorú majú pod patronátom skauti. Rovnako si budete môcť vychutnať i čaj od spoločenstva Gabriel.

Reklama

Prezentácia spoločenstiev Školských sestier de Notre Dame a Spoločnosti Ježišovej začína o 13:00 h. Popoludnie bude pokračovať tvorivými dielňami, ale aj terénnou hrou „Face to face, step by step so svätými“, pri ktorej budú účastníci spoznávať svätých rehoľníkov.

Podvečer sú naplánované spoločné vešpery, opekačka, svedectvá povolania, ruženec a kompletórium. Na záver si účastníci podujatia budú môcť pozrieť film Súď ma a skúšaj.

Reklama

Organizátormi podujatia vrámci celého Slovenska sú Konferencia vyšších predstavených ženských reholí a Konferencia vyšších rehoľných predstavených na Slovensku (KVPŽR a KVRP). Tento deň bude najväčším podujatím, ktoré organizujú rehoľníci na Slovensku pre širokú verejnosť v rámci Roka zasväteného života, ktorý vyhlásil pápež František.

klast1

-inf-

Populárne články