Úvod Aktuality Návštevu Katarínky počas pandémie neodporúčajú

Návštevu Katarínky počas pandémie neodporúčajú

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Areál bývalého kostola a kláštora Katarínka neďaleko Dechtíc je obľúbeným miestom výletníkov zo širokého okolia. Občianske združenie, ktoré ruiny rekonštruuje, však jeho návštevu v súčasnosti neodporúča 크롬 캐스트 다운로드. Dôvodom je zamedzenie šírenia koronavírusu pri stretávaní sa väčšieho počtu osôb.

„Na Katarínke plne rešpektujeme všetky karanténne opatrenia zavedené v súvislosti s výskytom nového koronavírusu 앱 인벤터 다운로드. Z tohto dôvodu bude veža až do odvolania uzavretá a v areáli kostola a kláštora sa až do odvolania taktiež nebudú konať žiadne verejné podujatia ani turistické sprevádzanie 웨이보 동영상 다운로드. Nakoľko je pre nás zdravie a bezpečnosť vás všetkých na prvom mieste, dôrazne vás prosíme obmedziť v tomto čase návštevy Katarínky, aby sa v jej okolí nezhromažďovali skupiny turistov a nezvyšovalo sa tak riziko nákazy Download the 200-character manuscript. Radi vás na Katarínke privítame po skončení karanténnych opatrení,“ uvádzajú zástupcovia občianskeho združenia, ktoré sa o ruiny stará 아이콘 이리오너라 다운로드. „Tešíme sa, až svitne na lepšie časy a všetci sa spolu stretneme na našej Katarínke. Disciplína je teraz na prvom mieste,“ vyzývajú návštevníkov na sociálnej sieti.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Domáci ale na facebookovej stránke Katarínky poukazujú na to, že ľudia upozornenia nerešpektujú a prístupové cesty sú z oboch strán pri peknom počasí často plné áut. „Bohužiaľ, pre Trnavčanov veľmi lákavá lokalita, takže to tam je ako na korze,“ znie jeden z komentárov.

Dobrovoľnícka služba sa napriek opatreniam nezastavila a občianske združenie zatiaľ pripravuje letné družiny. Prvý tábor od 5. do 12. júla bude určený pre „skúsených katarínkovcov“. Záujemcovia o ďalšie termíny sa môžu prihlasovať online.

Organizátori však upozorňujú, že kvôli výskytu koronavírusu je situácia ohľadne letnej sezóny na Katarínke veľmi neistá. „Hoci sa teraz ako dobrovoľníci z Katarínky nemôžeme fyzicky stretávať, aktivity dobrovoľníkov virtuálne prebiehajú i naďalej. Intenzívne pripravujeme, plánujeme a organizujeme všetko online tak, aby sa potenciálne po zrušení karanténnych opatrení sezóna na Katarínke mohla rozbehnúť – uvidíme ešte v akej forme, a samozrejme, v súlade s hygienickými nariadeniami.“

Otvorenie sezóny na veži je tiež naplánované na nedeľu 5. júla alebo až po skončení karanténnych opatrení.

-red- Zdroj a foto: katarínka.sk, https://www.facebook.com/katarinka.sk/

 

REKLAMA