Connect with us

Koktail

V Piešťanoch sa usídlil cudzokrajný hmyz

Published

on

Reklama
Reklama

Najväčšiu pozornosť pútajú živé exponáty – mnohonôžka, syčiaci šváb a exotický pavúk. Zberateľ Michal Zachar vystavuje vo foyeri Malej scény MsKS aj fantasticky sfarbené motýle z Južnej Ameriky a desiatky ďalších vzácnych druhov.

[singlepic id=39236 w=520 h=340 float=center]

 

Rozmanitosť akú človek nezažije ani pri prechádzke pralesom prezentuje výstava Tajomstvá hmyzu. Jej autor Michal Zachar totiž prešiel tri kontinenty, aby jednotlivé druhy nazbieral.

Reklama

„Môžete tu vidieť rôzne potvorky z celého sveta. Odhadujeme, že existuje asi 5 miliónov druhov, ale ničenie ich prirodzeného prostredia napreduje takou rýchlosťou, že mnohé z nich ani nespoznáme,“ vysvetlil deťom, ktoré sa zúčastnili otvorenia výstavy.

Vzťah k zvieratám má podľa vlastných slov od útleho detstva. Keďže mu rodičia nedovolili chovať rybičky ani škrečka, začal domov nosiť chrobáky. „Túto vojnu som vyhral,“ hovorí o začiatkoch zberateľskej vášne. Doteraz vďaka nej navštívil Južnú Ameriku, Afriku aj Áziu. Aktuálne sa chystá na ostrov Borneo.

Deti, ktoré prišli na otvorenie výstavy, prejavili najväčší záujem o živé zvieratá. Niektorých z nich sa mohli vďaka prítomnosti aj dotknúť. Všeobecný rešpekt si vyslúžil chlapec, ktorý sa nebál ani exotického pavúka. Výstava potrvá do 13. februára.

[youtube width=“560″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=sAUs5INmepg[/youtube]

[nggallery id=2111]

Text, foto a video: Martin Palkovič

Populárne články