Connect with us

Koktail

V Piešťanoch sa usídlil cudzokrajný hmyz

Published

on

Reklama

Najväčšiu pozornosť pútajú živé exponáty – mnohonôžka, syčiaci šváb a exotický pavúk. Zberateľ Michal Zachar vystavuje vo foyeri Malej scény MsKS aj fantasticky sfarbené motýle z Južnej Ameriky a desiatky ďalších vzácnych druhov.

[singlepic id=39236 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

Rozmanitosť akú človek nezažije ani pri prechádzke pralesom prezentuje výstava Tajomstvá hmyzu. Jej autor Michal Zachar totiž prešiel tri kontinenty, aby jednotlivé druhy nazbieral.

Reklama

„Môžete tu vidieť rôzne potvorky z celého sveta. Odhadujeme, že existuje asi 5 miliónov druhov, ale ničenie ich prirodzeného prostredia napreduje takou rýchlosťou, že mnohé z nich ani nespoznáme,“ vysvetlil deťom, ktoré sa zúčastnili otvorenia výstavy.

Vzťah k zvieratám má podľa vlastných slov od útleho detstva. Keďže mu rodičia nedovolili chovať rybičky ani škrečka, začal domov nosiť chrobáky. „Túto vojnu som vyhral,“ hovorí o začiatkoch zberateľskej vášne. Doteraz vďaka nej navštívil Južnú Ameriku, Afriku aj Áziu. Aktuálne sa chystá na ostrov Borneo.

Deti, ktoré prišli na otvorenie výstavy, prejavili najväčší záujem o živé zvieratá. Niektorých z nich sa mohli vďaka prítomnosti aj dotknúť. Všeobecný rešpekt si vyslúžil chlapec, ktorý sa nebál ani exotického pavúka. Výstava potrvá do 13. februára.

[youtube width=“560″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=sAUs5INmepg[/youtube]

[nggallery id=2111]

Text, foto a video: Martin Palkovič

Populárne články