Connect with us

Koktail

V kúpeľoch hučali Mustangy

Published

on

Reklama

Najväčšie slovenské stretnutie áut značky Ford Mustang sa koná každoročne na trenčianskom letisku. Práve odtiaľ zavítali za výdatného hukotu motorov tieto legendárne americké automobily na Kúpeľný ostrov. Podvečer 30. júla tu končila trasa ich spanilej jazdy.

[singlepic id=17101 w=320 h=240 float=left]Desiatky mustangov zaplnili priestor pred liečebným domom Irma a okamžite prilákali množstvo zvedavcov. Dlhé predné kapoty a krátke zadné časti vozidiel sú charakteristickým znakom týchto áut už do roku 1964. Niekoľko generácií mustangov si zachovalo tento typický dizajn. A na Kúpeľnom ostrove boli zastúpené takmer všetky modely, vrátane Fordu Mustang 429 z roku 1969 s výkonom 750 koní. Pre znalcov i laikov to bola prehliadka časti histórie slávnej automobilky. Nad otvorenými kapotami sa diskutovalo o výkone a spotrebe, ale aj o tom, koľko starostlivosti tieto vozidlá vyžadujú.

Reklama

A keďže sa zrazu mustangov zúčastňujú aj ďalšie značky americkej výroby, o rozmanitosť bolo postarané. Jedným z najviac obdivovaných „exponátov“ sa stala luxusná limuzína, v ktorej nechýbal ani bar.

[nggallery id=963]

Reklama

Autor: mp

Populárne články