Connect with us

Koktail

Urbanex: Základnej škole dali deti poriadne na frak

Published

on

Reklama

Urban exploration, v doslovnom preklade mestský prieskum, je prehliadka obvykle nedostupných objektov v meste. Sú to opustené a tajomné miesta, ktoré si okoloidúci bežne nevšímajú, prípadne sa im vyhýbajú. Cieľom urban explorerov je takéto miesta preskúmať, zdokumentovať a upozorniť na ne. Na sídlisku Adam Trajan už roky chátra bývalá základná škola.

[singlepic id=20033 w=320 h=240 float=right]Viac než zub času sa do rozsiahlej budovy zahryzla sídlisková mládež a bezdomovci. Prvá skupina si zo školy spravila ihrisko, druhá zdroj obživy. Napriek tomu, že stojí vo vnútrobloku, ľuďom priamo pod oknami a na očiach, len málokto si všimol, ako rýchlo chátra. Cez deň sa budove snaží každý vyhnúť, v noci sa tu stretávajú rôzne „živly“.

Reklama

Porozbíjané okná sú teraz provizórne zadebnené doskami, ktoré zostali zo skríň. Podlahu niektorých miestností plnia kopy starých zošitov a kníh. Na stenách zostali nástenky. Napriek rozbitým a zabarikádovaným balkónovým dverám, ktoré kedysi viedli na terasu, sa dá do budovy ľahko dostať.

Mesto chcelo z budovy spraviť Domov sociálnych služieb, najnovšie poslanci uvažujú o jej zbúraní. Mohlo by tu byť parkovisko alebo park.

Reklama

[nggallery id=1099]

Text a foto: urban_ex

REKLAMA

Populárne články