Connect with us

Koktail

Piešťanci sú áčka

Published

on

Reklama

Svoju krvnú skupinu poznajú desiatky ľudí až od včera. Cez Facebook sa môžu zapojiť medzi fanúšikov svojej skupiny a potom si vymieňať informácie o darovaní, žiadať odborníkov o radu alebo zverejniť výzvu na darovanie krvi.

[singlepic id=20121 w=320 h=240 float=right]„Doteraz som netušila, akú mám krvnú skupinu. Strašne sa totiž bojím ihiel, a preto som ešte nikdy nebola darovať krv,“ povedala jedna z desiatok záujemcov, ktorí prišli 23. septembra popoludní do Auparku, aby zistili akú majú krvnú skupinu. „Trochu to bolelo, ale stálo to za to,“ priznala po rýchlom teste. Urobili jej ho zdarma a dostala aj náramok s vyznačením svojej skupiny.

Reklama

Slovenský červený kríž a poisťovňa Dôvera aj týmto spôsobom propagujú svoj internetový projekt mojakrvnaskupina.sk, zameraný na vyhľadávanie darcov krvi. „Založili sme na Facebooku fanpage pre [singlepic id=20125 w=320 h=240 float=left]každú krvnú skupinu 0, A, B aj AB. Fanúšikovia týchto skupín si môžu vymieňať informácie o darovaní, môžu požiadať odborníka o radu v prípade zdravotného problému a môžu tu samozrejme zverejniť aj výzvu na darovanie krvi,“ hovorí o spoločnom projekte jeho manažérka Monika Laciková.

V Piešťanoch stáli ľudia na zisťovanie krvnej skupiny v zástupe. Keď sa dostali na rad, zdravotná sestra ich veľmi rýchlo pichla do prsta a odobrala im vzorku krvi. Pomocou špeciálneho testu potom v priebehu sekúnd zistila, akú majú skupinu. Po ukončení akcie organizátori potvrdili, že na testy prišlo najviac nositeľov typu A.

Reklama

[nggallery id=1103]

Text a foto: mp

REKLAMA

Populárne články