Úvod Koktail Urbanex: Stará elektráreň

Urbanex: Stará elektráreň

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Urban exploration, v doslovnom preklade mestský prieskum, je prehliadka obvykle nedostupných objektov v meste Full Windows. Sú to opustené a tajomné miesta, ktoré si okoloidúci bežne nevšímajú, prípadne sa im vyhýbajú. Cieľom urban explorerov je takéto miesta preskúmať, zdokumentovať a upozorniť na ne ps3 게임 다운로드.

[singlepic id=22014 w=320 h=240 float=right]Niekdajšia obecná dieslová elektráreň stojí na Staničnej ulici a denne okolo nej prejdú stovky ľudí, bez toho, aby tušili, že chodia okolo významnej technickej pamiatky 캐치미이프유캔 다운로드. Spoločnosť Západoslovenská energetika, ktorá objekt vlastní, má so Starou elektrárňou veľké plány. Pred dvoma rokmi prezentovala zámer urobiť z nej vzdelávacie centrum pre deti a mladých ľudí Dude Simulator. Doteraz tam však je iba sklad.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

[singlepic id=22031 w=320 h=240 float=left]Pôvodne dieslovú elektráreň postavili v roku 1906, autor projektu nie je známy java pdf 파일 다운로드. Vďaka nej sa v Piešťanoch rozsvietili prvé žiarovky, existoval aj projekt na vybudovanie električkovej trate zo stanice do kúpeľov. Ako pohon mala byť využitá práve energia z elektrárne japanese ime. Elektráreň odstavili v roku 1945, ale až do 90. rokov slúžila ako transformačná stanica.

Budova má dodnes originálne architektonické znaky – ružové tehlové murivo a z tehiel vytvorená plastická výzdoba fasády water vango-based. Pozoruhodný je aj vnútorný priestor, najmä veľkorysá galéria, ktorá bola kedysi plná strojov. Dnes sa tam však stále dajú nájsť ich pozostatky java ftp 파일 다운로드.

[nggallery id=1221]

Text a foto: urban_ex

REKLAMA