Connect with us

Koktail

Trnavská13 sa pripravuje na pivný pochod, padne rekord?

Published

on

Reklama
Reklama

Obľúbená akcia Trnavská 13 – pivný pochod krajským mestom, spojený s oslavami Dňa otcov, sa uskutoční v sobotu 11. júna. Na milovníkov piva čaká trinásť podnikov a ešte aj päť bonusových. Takmer všade budú ponúkať okrem piva a nealka i dobroty na zajedenie. Pochod štartuje v amfiteátri na Halenárskej v sobotu o 8.00, ale program festivalu začína už v piatok o štvrtej popoludní. Pre všetkých návštevníkov Trnavská 13 nachystala bohatý program, ktorý vo večerných hodinách okorenia koncerty známych kapiel ako Zóna A, Vrbovskí víťazi či Polemic. Na sobotu večer pripravili aj priamy prenos na plátne zo zápasu majstrovstiev Európy medzi Slovenskom a Walesom. Duel má výkop o 18.00. Po minulom roku, kedy sa pochodu zúčastnilo viac ako tritisíc pivárov, organizátori očakávajú, že na tomto ročníku bude číslo ešte vyššie.

phoca_thumb_l_29

„Tešíme sa na všetkých účastníkov dvojdňového podujatia pod názvom Festival Trnavská 13, ktorý oficiálne odštartuje v piatok o 16.00 a ktorého súčasťou je aj unikátnych pivno-turistický pochod,“ pozývajú záujemcov organizátori akcie z Občianskeho združenie Trnavská 13.

V doterajšej histórii Trnavskej 13 prišlo na pivný pochod najviac 3289 ľudí. Stalo sa tak minulý rok. Organizátori veria, že tentoraz môžu číslo ešte prekročiť. Na prvý oficiálny ročník v septembri 1998 prišlo 34 účastníkov. Počet milovníkov piva sa odvtedy každý rok (s výnimkou jedného roka) zvyšoval a počas celého trvania ho navštívilo až 26 266 ľudí. Na unikátny pivný pochod prichádzajú partie nielen z Trnavy, nielen zo Slovenska, ale aj z Českej republiky a iných európskych miest, prichádzajú Francúzi, Nemci, Rakúšania, Španieli, Kórejci, dokonca spoza veľkej mláky, z USA a Kanady.

Reklama

Festival sa tento rok uskutoční v mestskom amfiteátri na Halenárskej ulici. Už od piatka 10. júna o 15.00 tu spustia predaj tričiek a doplnkov, registráciu na pochod, preberanie pindexov, spoločné pitie piva, fotenie partií a všetkých účastníkov s maskotom a ďalšie atrakcie.V minuloročnom hlasovaní na základe odovzdaných tzv. pivných indexov získal najviac bodov od účastníkov pochodu Reštaurácia a pivovar Sessler, na druhom mieste skončila Čajka a na tretiu priečku pivári postavili Grand Beer Pezinskú.

Trnavska13_Plagat_Program-page-001

Základné údaje

Čo? Trnavská 13

Kedy? 10. a 11. jún 2016

Kde? Mestský amfiteáter v Trnave na Halenárskej ulici

Web: trnavska13.sk

Sociálne siete: facebook.com/trnavska13 

Súťaže pre pivárov

– Najväčší pivár (Najvačšé brucho)

– Najmladší účastník (Najvačšé ucho)

– Najvačšá pivná partia

– Pivná štafeta

– Pivná papula

– Návštevník z najvzdialenejšieho mesta

– Spoločné pitie piva o 9:00, 10:00, 11:00 s fotografovaním

Aké podniky čakajú na pivnom pochode?

Pivovar Sessler

(Pri kalvárii 17)

Čapujú: 11,5° svetlé, 20°špeciál, 13° tmavé, Pivea

Víťaz ročníka 2015. V reštaurácii SESSLER si hostia môžu vybrať zo špeciálnych, ale i tradičných ponúk jedál, v ponuke sú aj pivné špeciality ako bavorské praclíky, bavorské kolená, býčie žľazy a mnohé ďalšie. Na Trnavskej 13 budeme ponúkať grilované špeciality, klobásky, cigánsku a praclíky. Možnosť platených exkurzii po pivovare, vrátane degustácie

Čajka

(Halenárska 6)

Čapujú: Kozel 10° tankový, Plzeň, Hoegarden, Leffe, Birell, Gambrinus Excellent

Strieborný medailista z roku 2015. Tento nefajčiarsky pub, ktorý sa stal víťazom ročníka 2013, je veľmi obľúbený medzi študentmi ale aj ostatnými návštevníkmi. Veľkým plusom je čistý a priestranný priestor s dvoma terasami, grilom a záhradným barom. Na Trnavskú 13 pre vás pripravujú špeciality na grile.

Grand Beer Pezinská

(A.Žarnova 8)

Čapujú: Svijany, 11 druhov piva, pivné špeciály

Tretie miesto na Trnavskej 13 z roku 2015. Podnik je známy svojou dlhoročnou tradíciou. Návštevníci ocenia skvelé pivo, chutnú pizzu a originálne posedenie. Majiteľ tradične prekvapuje fajnšmekrov vždy iným špeciálom z ponuky malých českých pivovarov. Na pochode si môžete pochutnať na guláši, cigánskej a pizzi, všetko pri živej hudbe. 

Vozovka Hill Konštantína

(Čulena 12)

Tento obľúbený a priestranný pub nájdete na kopci za zimákom na Družbe. Je držiteľom striebornej plakety Trnavskej 13 na pochode v ročníku 2014. Kapacita podniku je 80 miest na sedenie a 100 miest na letnej terase. K pochodu pripravujú prekvapenie na grile. 

Merkúr Pub

(Trstínska 1)

Čapujú: Bakalář 10°,12°, Černovar, Hauskrecht

Štýlový nefajčiarsky pub. Je známy vďaka chutnej domácej kuchyni, špecialitami, pizze a skvelého piva z Rakovníckeho pivovaru. Kapacita 76 miest v interiéri a 40 na terase. Oceníte príjemný a usmiaty personál, zákazníci tu radi sledujú športové prenosy. Na Trnavskú 13 pripravujú špeciality na grile a guláš.

Hotel Koliba – Kamenný Mlyn

(Kamenná cesta 3)

Čapujú: Pernštejn, Zlatý Bažant, Corgon 10°

Príjemné posedenie po prechádzke do Kamenného Mlyna. Tradičný podnik známy pre všetkých z Trnavy a blízkeho okolia, ktorý je klasickou zastávkou pre bicyklistov, rodiny s deťmi, či milovníkov koncertov. Na Trnavskej 13 budú robiť špeciality na grile guláš, kapustnicu a držkovú pri živej hudbe. 

Depo

(Kollárova ulica – parkovisko)

Čapujú: Budvar 10°, Staropramen 11°, Stella Artoise a Hoegarden, Pernštejn

Štýlovo zariadený podnik nachádzajúci sa v blízkom centre Trnavy. Ponúkame príjemné posedenie s výborným jedlom a pivom. V našej ponuke nájdete pravé domáce burgre, sendviče, tortily ale aj rebierka a krídielka. Počas pochodu Trnavskej 13 bude na vás čakať kotlíkový guláš, náš burger z grilu a pečené klobásy. Do nálady bude hrať živá hudba.

Doors

(Kapitulská 27, Trnava)

Čapujú: Pernštejn, Core Beer, Bernard 10°, 12°, Lavína (tmavé)

Podnik s jedinečnou zážitkovou atmosférou, v netradičnom štýle. Víkendy dávame priestor kapelám a živým koncertom rôznych žánrov. Samozrejmosťou je free WIFI. Skvelým doplnkom je pivo Bernard, miešane nápoje, domáce limonády, kvalitná káva, domáce zapekanky, klobásy a mnoho iného, všetko podávame aj na našej letnej kvetinovej terase, ktorá je súčasťou podniku Doors.

Trnavský dvor

(Zelenečská 16)

Čapujú: Starobrno 10°, Zlatý Bažant 10°

Podnik je známy vďaka rôznym súťažiam (napr. varenie guláša), ktoré sú jedinečné v Trnave. Ponúka denné menu, pizzu a príjemné posedenie. K dispozícii je nefajčiarsky salónik a pekná terasa so športovými prenosmi na plátne. Každú letnú sobotu je zábava pri živej hudbe. Na pochode Trnavská 13 sa návštevníci môžu tešiť na pečeného býka.

Lovecká Koliba

(Bratislavská 19)

Čapujú: Staropramen 10° a 11°, Budvar 12°

Priestranná Lovecká koliba U Michala je piváreň s letnou terasou, dobrým pivom a dreveným vybavením. Ako jedna z mála reštaurácií v Trnave ponúka špeciality z diviny a slovenskej kuchyne, organizuje zabíjačky. V ponuke má tradičné slovenské jedlá. Pre návštevníkov pripravujú guláš z diviny, bryndzové halušky a pečené koleno pri živej hudbe.

Cerveza

(V.Clementisa 21)

Čapujú: Starobrno 10°, Krušovice 10°, 12°, špeciál

Cerveza je podnik obľúbený najmä u študentov, vďaka svojej povestnej Happy hour, v ktorej zákazníci pijú alkohol za akciové ceny. Takisto je to podnik, v ktorom si môžete vychutnať športové prenosy premietané na plátne, zahrať si biliard, stolný futbal či profi šípky a v neposlednom rade si vychutnať Playstation v dvoch obývačkách.

Stará pošta

(Radlinského 2)

Čapujú: Krušovice 10°, 12°

Letná terasa Stará pošta vznikla v júni 2014 s cieľom vytvoriť ideálny priestor pre milovníkov dobrej atmosféry, kaviarenských povaľačov a priaznivcov kvalitného vína. Svojim zákazníkom ponúka terasa príjemné, diskrétne a reprezentatívne prostredie, ktoré je vhodné nielen na organizovanie firemných akcií či obchodných stretnutí, ale aj na čokoľvek iné.

U Prcka

(Špačinská 81)

Čapujú: Pernštejn 10° a 11°

Podnik sa po dlhej dobe zaraďuje do pivného pochodu. Ponúkame príjemné posedenie na letnej terase, kde sa nachádza plazmový televízor na pozeranie športových prenosov a dva biliardové stoly. V ponuke máme nové čapované pivo Pernštejn 10° a 11°, alko a nealko za nízke ceny.

BONUSY

Rotunda Spiegelsaal

(Kalinčiakova 14)

Čapujú: Bernard 12°, 10°, Lavína

Rotunda Spiegelsaal ponúka posedenie pri pivku, či vínku v priestoroch národnej kultúrnej pamiatky. Čapujeme skvelé pivo Bernard, rozlievame vínko 4-roch regionálnych vinárstiev a máme výbornú kávu za 1 euro. Radi vás uvítame aj na raňajkách na terase. Na Trnavskú 13 chystáme zapekané sendviče a guláš spolu so živou muzikou.

Relax – Team

(Rybníková 16)

Čapujú: Plzeň tankový, nepasterizovaný,

Zabehnutá veľkokapacitná reštaurácia s terasou, zimnou záhradou, pizzeriou, pubom, kaviarňou a salónikom. Lákadlom aj prenávštevníkov pochodu bude tanková nepasterizovaná Plzeň. Pre deti sú k dispozícii hojdačky, šmykľavka, pieskovisko, drevený hrad. Na Trnavskú 13 chystajú špeciálne pochodové menu.

U Študenta

(Štefánikova 32 – Hradobná ulička)

Čapujú: Pernštejn 10°, polotmavý 10°, Porter 19°

Bar U Študenta je nefajčiarsky podnik s príjemnou atmosférou. K dispozícii máte aj letnú terasu s kapacitou 50 osôb, ktorá je ako stvorená na pivné rozjímanie o nesmrteľnosti. Tak zvolajte kumpánov a poďte sa zoznámiť s pivom Pernštejn. Na pochod Trnavská 13 pripravujeme k pivu špeciality na grile.

LOKAL PUB Trnava

(Svatého pasáž, Hlavná 29)

Čapujú: Wywar, Hellstork a ďalšie špeciály

Netradičný podnik s prijemným posedením pri dobrých pivkách z domácich minipivovarov, či pri kvalitných destilátov, rumov, bourbonov a whisky. To je LOKAL PUB Trnava.

Pub Krušovice

(Hornopotočná 3)
Čapujú: Starobrno 10, Krušovice 10°, 12 °, Zlatý Bažant ´73

Veľmi známa a obľúbená piváreň v centre Trnavy v drevenom štýle, vyhľadávaná hlavne študentmi. Bývalý trojnásobný víťaz pivného pochodu Trnavská 13 si stále drží svoju úroveň a popularitu.

Zdroj: Tlačová správa podujatia, článok obsahuje reklamné údaje.

Populárne články