Connect with us

Koktail

Tradičné remeselné trhy pokračujú počas celého víkendu

Published

on

Reklama
Reklama

Podujatie s názvom Tradičné umelecké remeslá prilákalo do Piešťan až 170 ľudových výrobcov. Počas dnešného dňa predstavili veci vytvorené z hliny, dreva, textílií, šúpolia, železa, drôtu, ale napríklad aj z tekvíc a ponúkali tiež tradičné frgále. Kúpeľný ostrov a časť Kolonádového mosta sa doslova hemžili ľuďmi, pretože ani počasie nakoniec neprekazilo príjemnú atmosféru. Remeselníci zo Slovenska, ale aj z Čiech, Poľska, Maďarska, Srbska alebo Číny predvedú počas víkendu viac ako 40 rôznych remesiel a na programe je aj krojovaný sprievod, divadelné predstavenia, či živé sochy.

IMG_9517_resize

„Podujatie trvá tri dni, slávnostné otvorenie sa koná v sobotu o 11-tej hodine v pavilóne Harmony za účasti finančného riaditeľa kúpeľov pána Mikuláša, pána primátora a predsedu nášho združenia Miloša Kunkela. Novinkou tohto ročníka je sprievod remeselníkov, ktorí budú prezentovať svoje remeslá. Pôjdu v krojoch a ponesú napríklad košíky či krošne,“ hovorí podpredsedníčka občianskeho združenia Tradičné ľudové umelecké remeslá z Leopoldova, Ľubica Kuzmová. Sprievod by mal začať v sobotu okolo pol jedenástej, pred slávnostným otvorením podujatia.

IMG_9571_resizeIMG_9497_resize

Reklama

Medzinárodné stretnutie ľudových remeselníkov Tradičné umelecké remeslá je putovným veľtrhom, ktorý sa koná okrem Piešťan napríklad aj v Nitre, Trenčíne, Skalici, Senci, Štrbskom plese či Košiciach. Podľa Ľubice Kuzmovej sa v každom meste remeselníci trochu obmieňajú, v Piešťanoch si podujatie drží spravidla veľmi dobrú návštevnosť, preto k nám aj remeselníci radi chodia. Keďže ide o podujatie pod holým nebom, problémom by mohlo byť už len vrtošivé počasie.

umelecke remesla

-lt-

Populárne články