Connect with us

Koktail

Spomienka na veľkonočné tvorivé dielne a trhy

Published

on

Reklama

Základná škola Brezová v Piešťanoch sa dňa 11. apríla v popoludňajších hodinách zmenila na tvorivú dielňu, kde vo víre veľkonočných príprav si žiaci tejto školy vyskúšali svoje zručnosti a šikovné ručičky vyrábali a zdobili vajíčka z dreva, drôtu ba nechýbali ani medovníčky, ktoré ihrali sladkými farebnými ozdôbkami a niektorí sa neubránili pokušeniu ochutnať ich medovú sladkosť na mlsnom jazýčku.

Reklama

V spolupráci s rodičmi a starými rodičmi deti spoznali techniku paličkovania a výroby nádhernej čipky, zdobenie medovníka, či papierových motýľov.

Radosť, úsmev a veselá nálada sprevádzala celý priebeh tvorivých dielní. Nechýbali ani vlastnoručne vyrobené košíčky s kuriatkami, ktoré sú symbolom sviatkov jari. Spokojnosť v detských očkách, radosť z ocenenia vydareného výrobku bola odmenou pre organizátorov akcie, a tým pravým zmyslom a splneným cieľom.

Reklama

Súčasťou kreatívnych dielní bola aj prezentácia vyrobených detských veľkonočných ozdôb, ktorými sa snažili pochváliť a ponúknuť ich na školskom trhu. Výťažok symbolického predaja putoval na konto zúčastnených tried, aby ho mohli využiť na ďalšie aktivity pre deti, ktorými sa môže naša škola pýšiť celoročne.Iveta Ševcová

Populárne články