Connect with us

Koktail

SOŠ Rakovice uspela na Flóra Cup Bratislava

Published

on

Reklama
Reklama

Jarné obdobie je časom oživenia prírody, keď nás opäť začína obklopovať zeleň a bohaté farby kvetov. Nie náhodou sa každoročne v tomto období koná medzinárodná výstava kvetín a záhradníctva Flóra Bratislava, ktorá sa vždy teší mimoriadnemu záujmu odborníkov, ale aj verejnosti. Súčasťou výstavy je i súťažná časť určená floristom a to profesionálom, ale aj študentom stredných odborných škôl zameraných na záhradníctvo a floristiku.  V tomto roku na nej veľmi úspešne reprezentovala Strednú odbornú školu Rakovice študentka druhého ročníka odboru viazač-aranžér kvetín Veronika Pániková, ktorá sa umiestnila na prvých miestach v kategórii Junior vo všetkých troch súťažných témach.

Veronika Panikova so svojimi vitaznymi pracamiStredná odborná škola Rakovice pripravuje študentov do tejto prestížnej súťaže každoročne. Na Flóra Cupe, ktorý bol súčasťou 37. ročníka medzinárodného veľtrhu kvetín a záhradníctva FLÓRA BRATISLAVA počas minulého víkendu, súťažiaci vytvárali zosadzovanú dekoráciu, kyticu a aranžmá z recyklovateľných materiálov. Všetky súťažné disciplíny boli tematicky zamerané ECO – friendly. Veronika použila prírodný materiál – kvety, ktoré nie sú produkčne pestované, ako napríklad srdcovku, tavolník, orgován, brezu, využila staré, už nepotrebné predmety.

 

„Na všetky súťažné témy som sa poctivo pripravovala, najväčšie obavy som však mala z výroby kytice. To, že som získala všetky prvé miesta v kategórii Junior ma úprimne potešilo a dojalo, keďže toto bola moja vôbec prvá súťaž, ktorej som sa zúčastnila. Je to veľká skúsenosť a motivácia do ďalšieho štúdia,“ hovorí šťastná Veronika.

Reklama

Bočná časť expozície SOŠ RakoviceTéma ekológie bola aj ústrednou myšlienkou expozície SOŠ Rakovice priamo na veľtrhu, ktorá sa ako vždy stretla s veľkým záujmom verejnosti. Tím žiakov druhého ročníka odboru viazač-aranžér kvetín v zložení Veronika Pániková, Kristína Jarábková a Timotej Gajdoš pod odborným vedením  Galiny Ráczovej Vatrtovej pripravil expozíciu s originálnym spojením prírodných materiálov a predmetov určených na recyklovanie.

Predná časť expozície SOŠ RakoviceK Jarábková V Pániková T Gajdoš„Príprava expozície i tréning na súťaž trvali asi 3 týždne a boli odborne aj fyzicky veľmi náročné. V maximálnej miere sme využili prírodný materiál z parku, ktorý je súčasťou areálu našej školy a je úžasným zdrojom našej tvorby. Zháňali sme hrdzavé sudy, použité sklené fľaše a všetko potrebné, aby efekt bol dokonalý. Posledných pár dní, keď vrcholili prípravy, sme pracovali do neskorých večerných hodín. Námahu však neľutujeme, lebo bola korunovaná úspechom na tejto prestížnej súťaži a opäť sme zaujali,“ zhodnotila majsterka odborného výcviku G. Ráczová Vatrtová.

V Pániková a Ing P KomárTo, že študenti sa snažia o neustály profesijný rast dokazuje aj 3. miesto v kategórii Senior, ktoré získal absolvent SOŠ Rakovice Patrik Komár s témou Deň Zeme.

Zuzana Bučková/red

Populárne články