Connect with us

Koktail

Pri Dome umenia dnes predstavia verejnosti komunálnu techniku

Published

on

Reklama
Reklama

Združenie organizácií verejných prác Slovenskej republiky, ktoré sa zaoberá službami v komunálnej sfére, zorganizovalo v piešťanskom Hoteli Park celoslovenský snem. Pri tejto príležitosti sa bude dnes 4. mája od 14:00 do 18:00 konať pred Domom umenia prezentácia komunálnej techniky. Vítaní sú všetci, ktorých zaujímajú stroje, prístroje a zariadenia používané pri údržbe mesta. 

13095846_270059533329137_3022145366733238960_n

Poslaním Združenia organizácií verejných prác Slovenskej republiky je ochrana životného prostredia a jeho neustále zlepšovanie pre život obyvateľov v mestách a obciach SR poskytovaním služieb, kvalifikovaných informácií, poradenských, konzultačných a vzdelávacích aktivít nielen pre svojich členov, ale aj pre širokú verejnosť. Združenie je hovorcom, obhajcom a sprostredkovateľom záujmov profesie verejných prác voči tvorcom zákonov, orgánom verejnej správy, profesným inštitúciám, podnikateľským subjektom, odbornej i laickej verejnosti. Združenie sa taktiež zapája do harmonizácie legislatívy odpadového hospodárstva Slovenskej republiky s Európskou úniou. Členovia nášho združenia sú dôležitým partnerom štátnych orgánov ale hlavne mestských samospráv.

V súčasnosti má združenie 60 členských organizácií s pôsobnosťou na území Slovenskej a Českej republiky. Pre svojich členov združenie organizuje odborné semináre a školenia, domáce i zahraničné pracovné cesty na veľtrhy a výstavy životného prostredia, organizuje športové a kultúrne podujatia. Členovia združenia publikujú v odborných časopisoch, pripomienkujú návrhy zákonov a vykonávacích predpisov, vyhlášok a interných smerníc.

Reklama

-lt/Zdroj: Združenie organizácií verejných prác Slovenskej republiky/Foto: Služby mesta Piešťany-

Populárne články