Connect with us

Koktail

Skauti vyzbierali vďaka benefičnému koncertu pre OZ Serviam 580 eur

Published

on

Reklama
Reklama

Malá scéna Ivana Krasku zažila v sobotu 9. apríla vďaka skautom z 80. zboru Ginko Piešťany jedinečný benefičný koncert plný dobrej nálady a bezprostredného humoru. Miestny oddiel Slovenského skautingu zorganizoval podujatie v snahe pomôcť občianskemu združeniu Serviam v jeho aktivitách, ktoré sa týkajú pomoci dospelým hendikepovaným ľuďom. Program obsahoval dohromady 13 pestrých čísel, pričom k videniu boli hrané scénky, spev, ale tiež poučné vystúpenia a tanec. Benefícia sa napriek drobným technickým problémom vydarila výborne a výťažok venovaný občianskemu združeniu činí 580,07 eur. 

IMG_4846_resize

„Koncert sme sa rozhodli zorganizovať hlavne kvôli tomu, že radi pomáhame a občianske združenie Serviam si to za svoje aktivity určite zaslúži. Finančné prostriedky určite využijú na niektorú z množstva aktivít, ktoré s dospelými handicapovanými ľuďmi vykonávajú. Členovia združenia boli veľmi radi, že sme ich oslovili a chceli s nami spolupracovať, lebo nie všetci ľudia ich prijímajú bez predsudkov, často sú vyraďovaní zo spoločnosti a každá aktivita, ktorá pomôže ich integrácii je pozitívna. Okrem skautov vystúpili v programe tiež členovia združenia Serviam, ktorí predviedli tanečné vystúpenie „To je super“,“ povedala jedna z organizátoriek benefičného koncertu Andrea Juráková.

IMG_4693_resize

Reklama

„Som veľmi rada, že skauti si vybrali práve nás, nakoľko ako kresťanské občianske združenie sme neziskoví a prostriedky môžeme získavať len vďaka darom, sponzorom a dobrovoľným príspevkom. Veľmi pozitívne je aj to, že naši dospelí členovia môžu vystúpiť pred publikom a predviesť, že aj oni dokážu nacvičiť takéto číslo, čo má na nich neskutočne dobrý vplyv. Fungujeme už tretí rok v mestskom zariadení Zrnko, kde sa môžeme stretávať, ale aj vyvíjať rôzne voľnočasové aktivity a pripravovať pre dospelých mentálne postihnutých program. Počas tvorivých dielní vyrábame rôzne veci, chodíme na rôzne vychádzky i výlety a organizujeme aj letné tábory. Pomohlo nám aj komunitné centrum ŽiWell, s ktorým sme sa dohodli, že tam budú naše deti chodiť obsluhovať,“ povedala o koncerte i aktivitách štatutárka občianskeho združenia Serviam Eva Doubravová.

-lt-

 

Populárne články